עיצובים

איך להצליח בתור מאפרת?

לאחר שהשקעתם לא מעט כסף בקורס איפור, ברכישת מוצרי קוסמטיקה והתאמנתם על אינספור מודליסטיות, הגיע השלב הבא - להתחיל לעבוד בעולם האיפור. המדריך הבא יציג את כל האופציות התעסוקתיות שעומדות בפני מאפרת מתחילה וכן טיפים לתחילת הדרך.

לאחר שסיימתם קורס איפור ואולי אפילו קיבלתם הסמכה (תלוי בסוג הקורס), יש מספר אפשרויות תעסוקה העומדות בפניכם בתחום. ומאחר שאין דרך אחת שנכונה לכולם, זה מאוד אינדיבידואלי ותלוי אישיות והיבטים שונים. וקודם כל, יש להבין מה הכי מושך אתכם. כדי לנסות להקל עליכם, ריכזנו בשורות הבאות את ערוצי התעסוקה השונים המוצעים למאפרים ומאפרות.

ערוצי תעסוקה בתחום האיפור המקצועי

  • עבודה באיפור בתור שכירים

קודם כל, ישנה האפשרות של עבודה באיפור כמאפרים שכירים. תוכלו לעשות זאת בחנויות פארם וברשתות איפור, כאשר הכישורים הנדרשים בד"כ יהיו תעודת הסמכה וניסיון של כשנה. ואם אתם שואלים את עצמכם מה השכר, הטווחים יכולים לנוע בין 5,500 ₪ ל-7,500 ₪ ומעלה, תלוי בנפח המשרה וגורמים שונים.

  • עבודה באיפור בענף הטלוויזיה וההפקות

אם אתם חולמים להיות מועסקים בענף הטלוויזיה, האופרה או התיאטרון, זו בהחלט גם אופציה תעסוקתית. תוכלו לעבוד בהפקות שונות, אבל אתם צריכים להיות מוכנים לעבודה מוקדם בבוקר ובשעות לא קונבנציונליות. כפועל יוצא מכך, השכר גבוה יותר ועשוי להיות כ-9,500 ₪ ומעלה.

  • הפקות אופנה, תצוגות אופנה

אם שאלתם כמה מרוויחה מאפרת בהפקות אופנה, הסכומים נעים בין 7,500 ₪ ל-9,000 ₪ בממוצע. תוכלו לזכות לעבוד מפיקים וסטייליסטים, צלמים ודוגמנים, אבל היו מוכנים לכך שהעבודה מרובה בסטרס ולחצים. ניסיון נדרש של שנה בד"כ.

  • מאפרת לאירועים וחתונות

עבודה זו מתבצעת בדרך כלל במספרות או סלוני כלות, לרוב באופן עצמאי. תוכלו לשכור עמדת עבודה במספרה ולעבוד בתור עצמאים, אבל אפשרי גם לחפש סלוני כלות שמעסיקים מאפרים שכירים. השכר הממוצע בתור שכירים יהיה כ-8,000 ₪.

  • עבודה כמאפרת עצמאית

אם אתם מתכננים להיות עצמאים בתחום האיפור, קודם כל תצטרכו לפתוח תיק עוסק פטור. כאשר תגיעו למצב שבו אתם מרוויחים יותר מ-100,000 ₪ בשנה, תוכלו לפתוח עוסק מורשה. יש בכך יתרון משמעותי למי שיודעים לעצב תסרוקות וכדומה, מה שמאפשר להגדיל את סל השירותים וההכנסות.

  • עבודה כמורים לאיפור

העברת סדנאות וקורסים בבתי הספר המוכרים זוהי אחלה אופציה תעסוקתית, אבל אפשר לעשות את זה גם אונליין. אם יש לכם קהל עוקבים ברשתות החברתיות, למשל, תוכלו להעביר סדנאות איפור אונליין ולעשות מזה הכנסה לא רעה.

  • עבודה באיפור כלות ערב

איפור כלות ערב הוא ענף תעסוקתי בתחום האיפור, שבו המאפרים המוצלחים מצליחים להרוויח סכומי כסף לא מבוטלים. כידוע, איפור כלות הוא משהו שמצריך יד אומנותית ולב רחב שרוצה לפנק את הכלה, מה שבתמורה עשוי להגיע לאלפי שקלים לכל עבודה. אם אתם גם יודעים לעצב שיער, הכפלתם את ההכנסות שלכם.

קריירה בתחום האיפור מצריכה זמן, סובלנות והתמדה

זכרו, תעשיית האיפור היא אחת הענפים הצומחים ביותר בעולם. עם גודל שוק עולמי העולה על 200 מיליארד דולר, זה לא מפתיע שתעשיית האיפור ראתה עלייה בהתעניינות מצד חברות ואנשים פרטיים כאחד. ומכיוון שזו תעשייה כה צומחת באופן תמידי, חשוב להבין שבניית ותכנון קריירה בתחום האיפור לעיתים מצריכה זמן, סובלנות והרבה התמדה.

ישנם מסלולי קריירה רבים לבחירה בתחום זה, אבל אם אתם מחפשים עבודה כמאפרים מקצועיים, סביר שתצטרכו להיות יצירתיים לגבי האופן שבו אתם ניגשים לקריירה שלכם. אתה יכולים לבנות עסק משלכם על ידי מתן שירות כגון ייעוץ יופי ומהפך, או שתוכלו להיות יותר מסורתיים ולהיות מועסקים בתור שכירים. כך או כך, השיקוע את הזמן ובנו את עצמכם בצורה נכונה, בסופו של דבר זה שווה את זה.