עיצובים

טבעות אירוסין

טבעות אירוסין הפכו לסמל האהבה והזוגיות בקרב זוגות צעירים המבקשים להינשא. מסורת רבת השנים הנציחה את טבעת האירוסין המשובצת יהלומים כחלומה האולטימטיבי של כל כלה לעתיד. במדריך הבא, נציין את כל המידע הנחוץ לחתנים העתידיים המעוניינים לרכוש לכלותיהן העתידיות טבעות אירוסין אמיתיות.

היכן כדאי לרכוש טבעות אירוסין?

שאלת השאלות עבור כל חתן ממוצע לעתיד, המחליט לממש לבת זוגתו את הפנטזיה האולטימטיבית העונה לשם: "DIAMONDS ARE FOREVER" בעודו מבקש את ידה, היא: היכן לרכוש טבעת אירוסין אולטימטיבית (בהתחשב בתקציבו הזעום המשווע להשיג נוצץ איכותי במחיר תחרותי). אם כן, עומדות בפני חתננו לעתיד שלל אופציות לרכישת טבעות אירוסין:

 • הוא יכול לבחור במסלול המהיר לרכישת טבעות אירוסין ולרכוש לאהובתו טבעת אירוסין איכותית באחד מאלפי אתרי האינטרנט המציעים טבעות אירוסין למכירה, עסקה מהירה, ממוקדת ויש לציין, שכיום היא בטוחה יותר מאי פעם.
 • הוא יכול גם לבחור במסלול ה–VIP וללכת אל יהלומן פרטי ומקצועי, שיעצב לאהובתו משכבר הימים טבעת אירוסין יוקרתית, איכותית וייחודית, זאת תוך קבלת יחס אישי ושירות מלא בהסברים מעמיקים על איכות היהלום וכמובן התאמה אישית לטעמה של הלקוחה. עוד במסלול ה- VIP יוכל החתן לפנות אל מעצב תכשיטים ויהלומים פרטי ולרכוש מתוך קולקציה מוגבלת את טבעת החלומות לארוסתו.

ואם במסלול המסחרי עסקינן, בפני חתנינו עומדות מספר אופציות אפשריות לקניית טבעות אירוסין:

 • פנייה אל יצרני תכשיטים השוכנים לרוב במתחם הבורסה. פנייה אל יצרני תכשיטים מעניקה לחתנינו המאושר אפשרות לרכישת השלל המתאים בתקציב הנכון.
 • פנייה אל אחת מחנויות הרשת המסחריות לתכשיטים וליהלומים, כגון: תכשיטי H.STERN, תכשיטי מילר, תכשיטי פדני, תכשיטי הבורסה ליהלומים, תכשיטי רויאלטי ועוד. בחנויות אלו ניתן לבחור את טבעת האירוסין המתאימה מתוך קולקציית הרשת.
 • רכישה של טבעת אירוסין בחנויות תכשיטים פרטיות, בהמלצת חבר או קולגה, עם יתרון קל כי ההיכרות הקרובה עם בעל החנות תעשה עמכם חסד במחיר.

מהו טווח המחירים לרכישת טבעות אירוסין?

ראשית כל, חשוב לציין כי טבעת אירוסין כדת וכדין איננה חייבת להיות משובצת ביהלומים, למרוץ שמדובר במסורת שהשתרשה במשך שנים בחברה המערבית. ואם בכל זאת החלטתם ללכת על טבעת יהלומים, רצוי להחליט על תקציב הגיוני שבו תוכלו לעמוד בכבוד, ללא משכנתות וערבויות בנקאיות. כיוון שביהלומים השמיים הם הגבול, חשוב לדעת מהו טווח המחירים לרכישת טבעות אירוסין המשובצות ביהלומים. ובכן, טבעות אירוסין מתחילות בסכום סמלי של 700 ₪ ויכולות להגיע לסכומי עתק של מאות מיליוני דולרים. ואם ברצונכם ללכת לפי כללי הספר, זכרו כי טבעת אירוסין צריכה לעלות בין 30% לפי שתיים מגובה משכורתכם החודשית.

אנו ממליצים לערוך סקר שוק קטן, לפני שאתם רוכשים לכם טבעת יהלום קטנה ורצוי שעה אחת קודם.

איך לבחור טבעות אירוסין מתאימות מבלי לערב את הכלות?

אז החלטתם להציע לאהובתכם נישואין וכעת אתם עסוקים במלאכת בחירת טבעת האירוסין. אכן, מדובר בבחירה לא פשוטה, אולם ההנחיות הבאות יסייעו לכם לבחור את טבעת האירוסין המתאימה מבלי לערב את הכלה...

 • סוג הטבעת - ראשית עליך להחליט על סוג של טבעת אירוסין. האם תבחר בטבעת יהלום או שמא בטבעת שאיננה משובצת ביהלומים?. אם ברצונך לקבל כן החלטי, אנו ממליצים על טבעת יהלום שכן כל אישה חולמת לענוד טבעת יהלום אמיתית על אצבעה.
  • אופן השיבוץ – טבעות אירוסין מגיעות במגוון שיבוצים. במידה וסגנון החיים של ארוסתך לעתיד הינו פעלתני, מומלץ מאוד לרכוש טבעות אירוסין בשיבוץ כוסית, שכן שיבוץ זה חובק את היהלום מכל הצדדים ומגן עליו מפני פגיעות אפשריות, בעוד שישנן טבעות אירוסין בשיבוץ סטנדרטי הרגישות יותר לפגיעות.
   • *עיצוב הטבעת - טבעות אירוסין מיוצרות במגוון עיצובים קלאסיים ומודרניים. אם ברצונכם ללכת על עיצוב קלאסי לכו על עיצוב הסוליטר, כמו כן ישנן טבעות אירוסין אופנתיות יותר, המעוצבות עם שיבוץ של אבני צד וכמובן תוכלו גם ללכת ליהלומן פרטי ולרכוש טבעות אירוסין בעיצוב אישי. הכלל החשוב הוא לנסות להתאים את הטבעת לטעם ולסגנון האישי של בת הזוג.
   • *צבע הטבעת – טבעות אירוסין קלאסיות מיוצרות לרוב בארבעה גווני צבע עיקריים: זהב צהוב, זהב לבן, זהב אדום, רודיום, פלדיום ופלטינה. במציאות רוב הנשים מעדיפות כי טבעות אירוסין תהיינה עשויות מזהב לבן. כנראה מפאת העובדה הפשוטה כי יהלומים מנצנצים טוב יותר על טבעות העשויות מזהב לבן. המלצה אישית שלנו, לראות מהו הצבע השולט בתכשיטיה של ארוסתכם לעתיד (זהב צהובלבןכסף) ועל פי מבחן זה תוכלו לבחור את צבע הטבעת המתאים. כמו כן, לנשים בעלות גוון עור כהה מתאימים יותר תכשיטים מזהב צהוב ואילו לנשים בעלות גוון עור בהיר מתאמים יותר תכשיטים מזהב לבן.
   • *בחירה - אל תלכו לבד למסע הקניות המפרך אחר טבעת האירוסין המתאימה לבת הזוג, היעזרו תמיד בידידה, חמה לעתיד או בחברה הטובה של ארוסתכם לעתיד וכך תגדל הסבירות שתגיעו להחלטה הנכונה, שכן רוב הנשים מפנטזות פחות או יותר על טבעות אירוסין דומות.
   • *לימוד - לפני שאתם יוצאים "השוקה" לימדו מעט על יהלומים ועל טבעות אירוסין, ושאלו חברים שכבר התנסו בחוויה של רכישת טבעת יהלום.

זכור את חוק ארבעת ה – C'S:

כפי שציינו קודם במאמר, רצוי ללמוד מעט על שוק היהלומים בכדי לדעת בוודאות כי אתם רוכשים טבעות אירוסין אמיתיות ואיכותיות, המלוטשות בצורה מקצועית. אלו הם ארבעת כללי האצבע, שכדאי לכם לזכור בעת רכישת טבעות אירוסין המשובצות ביהלומים:

 • CARAT משקלו וגודלו של היהלום - כאמור, גודל היהלום משפיע על מחיר היהלום, כאשר קראט מוגדר כיחידת משקל הקטנה מגרם אחד (0.02). רוב התכשיטים או טבעות אירוסין משובצים ביהלומים, שהמשקל שלהם נמוך מקראט אחד.
  • CUT חיתוך היהלום – בכדי שיהלום יהיה בוהק ונוצץ כמתבקש, עליו להיות מלוטש בצורה מקצועית כך שהאור יחדור אליו יפגע בדפנותיו ויצור את אפקט הזוהר. לכן, חיתוך נכון ומקצועי של היהלום הוא פרמטר חשוב המשפיע רבות על מחיר ומראה היהלום.
   • *CLARITY בהירות היהלום – עוד מאפיין חשוב לבחינת איכותו של היהלום המשובץ הוא בהירותו וליקוייו המועטים. כלומר ככל שהיהלום נקי יותר מכתמים ומפגמים המצויים בתוכו ובמשטחו, כך נדע כי אנו מביטים ביהלום משובח יותר. וכמובן שהמחיר בהתאם לצלילותו של היהלום. ישנם חמש דרגות לייצוג בהירות היהלום.
   • *COLOR צבע היהלום – מאפיין חשוב נוסף, שחשוב לדעת בעת קניית טבעות אירוסין הוא דירוג הצבע של היהלום. צבע היהלום מסומן באמצעות האותיות D-Z, כאשר משמעות הדירוג הוא כי האות D מייצגת את הצבע הלבן ביותר ואילו האות Z מייצגת את הצבע הצהוב ביותר. אנו ממליצים כי טרם הקנייה בקשו לראות את היהלום כשהוא משוחרר מהתכשיט וכך תוכלו לראות את צבעו האמיתי.

בהירות היהלום

 • Flawless - זהו יהלום בעל רמת בהירות גבוהה וללא פגמים, ולכן מדובר גם ביהלום נדיר מאוד.
  • Internally Flawless - זהו יהלום בעל פגמים במשטח אך ללא פגמים פנימיים מוכללים.
   • *VVS (Very Very Slightly Included) – זהו יהלום בעל רמת בהירות גבוהה מאוד עם פגמים זעירים הקשים להבחנה.
   • *VS (Very Slightly Included) – זהו יהלום בעל פגמים זעירים הניתנים להבחנה רק בהסתכלות תחת מיקרוסקופ בהגדלה פי עשר.
   • *Included – זהו יהלום בעל פגמים מוכללים הנראים לעין בלתי מזוינת.

כמובן שככל שהיהלומים מושלמים יותר כך מחירי טבעות אירוסין יהיה יקר יותר.

לסיום, בבואכם לרכוש טבעות נישואין לבנות זוגכם, הקפידו לקחת בחשבון את כל הכללים שצוינו במאמר זה וכך תבטיחו לבנות זוגכן טבעות אירוסין אמיתיות, יפות ואיכותיות. מידע נוסף בנושא יהלומים ניתן תמיד למצוא בפורטל יהלומים בישראל המספק מידע רב בנושא.