עיצובים
הנך נמצא כאן:

הקמת גינות

למי מאיתנו לא יצא פעם לדמיין שיש לו גינה יפיפייה וירוקה, עם בריכה וערסל. בעזרת מדריך הקמת הגינות הזה, תוכלו להגשים את המחשבה ולהפוך אותה למציאות.

ראשית החליטו עם עצמכם האם תרצו לקחת את פרויקט הקמת הגינה ולבצע בעצמכם או לקחת חברה מתמחה לתכנון נוף ולבצע זאת עמה. לשתי הגישות הללו יש יתרונות וחסרונות. מצד אחד יש סיפור גדול מאוד להקים לבד את הגינה ואף אפשר להפוך את זה למיזם משפחתי, אולם לרוב יהיה קשה יותר לעצב גינה מורכבת יותר שדורשת התערבות ושינוי בתשתיות.

מצד שני הקמת גינה עם חברה מתמחה תניב ללא ספק תוצאה ומראה מקצועי יותר, אך ללא ספק זה כרוך בעלויות גבוהות. אם כי ייתכן מאוד שהוצאה גבוהה יותר ותשלום לחברה מתמחה תחסוך זמן יקר, עלויות וטעויות יקרות, שיהיו זקוקות לתיקון אחר כך.

בשני המקרים לפני שמתחילים בהקמת הגינה חשוב לתכנן את הגינה ולחשוב מה אנחנו רוצים בגינה ולרשום את זה. האם נראה בריכה מעוצבת או בריכה קנויה?, האם יש מקום להוספת מטבח חוץ?  כיצד יראו אזורי הישיבה בגינה? האם נרצה להוסיף ערסל למראה ניחוח או פינת ישיבה לאירוח, או גם וגם.. כל אלו צריכים להיות כלולים בחלק זה.

השלב הבא יהיה לבחור את סגנון הגינה. קיימים מספר סגנונות שנפוצים וטרנדים יותר בשנים אלו. אך טרנדיות איננה לבדה סיבה להחלטה, אם כי התאמה לאקלים הארצישראלי חייב להיות פונקציה משמעותית בהחלטה. לכן עליכם להחליט אם תרצו סגנון ים תיכוני המאופיין בסגנון שופע, בעל קווים פראיים, או גינה אנגלית בעלת מראה וקווים נינוחים יותר.

ישנם מספר סגנונות נוספים, רק זכרו שאם אתם מבצעים לבד חשוב מאוד להיעזר בעל מקצוע שיוכל לכוון אתכם אלו צמחים מתאימים ואלו פחות, וכן הוא יעזור בתכנון תשתיות שזה חלק חשוב והכרחי בהקמת גינה וגם יעזור בעיצוב גינות ותכנון גינה, חלק מסובך וקריטי. אם אתם נעזרים בחברה מתמחה כמובן שתוכלו לבקש לראות את תיק העבודות ולקבל השראה על העיצוב של הגינה.

חשוב לדעת שבמידה ורוצים בריכה מעוצבת תצטרכו להסתייע בחברה גינות שעוסקת בזה, מלבד שמדובר בשילוב כלים כבדים לחפירות באדמה, נשרד לתאם ולקבל אישור מול הרשויות.

לסיכום, יתרון בעבודה עם בעל מקצוע, זה שכאשר תעלו רעיונות לגינה, הוא יוכל לטפל בהם ולמצוא לכם את האופציה המשתלמת ביותר, מבלי לפגוע באסתטיקה כמובן. בנייה של תשתיות מסודרות וחסכוניות היא עבודה שבעל מקצוע יוכל לבצע.