עיצובים

עיצוב טבעות

אירוע אחד ומיוחד בחיינו, הקושר את עתידינו עם חייו של אדם אחר מתחיל בטבעת. עיצוב טבעות אירוסין הוא אחד מן הרגעים המרגשים המתרחשים לקראת טקס החתונה המקודש. מלבד החיבור ההיסטורי למקורות ולדת, עיצוב טבעות האירוסין מסמל עבור מרבית האנשים, סימן להבטחה המשותפת של בני הזוג לקיום חיי זוגיות משותפים, אוהבים ופוריים. אולם ישנם גם כאלה הרואים באקט של עיצוב טבעות סמל לרכושנות ובעלות הגבר על האישה. כך או כך, אין אישה שלא תשמח לקבל טבעת מבן זוגה, בין שמדובר בטבעת אירוסין ובין שמדובר בטבעת אירוסין, עיצוב טבעות אישיות באשר הוא, יתקבל תמיד בברכה. לפיכך, החלטנו לפרסם עבורכם את המדריך הבא לרכישת טבעות או עיצוב טבעות אירוסין.

אז לפני שאתם מתחילים בקדחת הקניות של עיצוב טבעות, מוטב שתכירו את המושגים הבאים:

כל אחד מאיתנו משתוקק לטבעת אירוסין בעיצוב אישי וייחודי, אולם לא תמיד אנו בקיאים בפרטים הקטנים, עובדה העשויה לעלות לנו אלפי שקלים. עיצוב טבעות הוא תהליך פרטני ואישי, המצריך חיבור בין הלקוח למעצב התכשיטים, בעוד שרכישת טבעות מחנויות רשת מצריכה חיבור אל מוצרי המותג. והרי שבעת המושגים הבסיסיים של לקסיקון עיצוב טבעות:

 • כללי ההלכה לגבי טבעות אירוסין מעוצבות - ראשית, לפני שאתם בכלל מתחילים לחפש טבעות מעוצבות לאירוסין, עליכם להיות בקיאים תחילה בכללי ההלכה, שרכישתכם תהיה כשרה לחופה. ואכן, טבעת אירוסין הלכתית צריכה להיות עשויה מחומר אחיד, כלומר: טבעת זהב לבן, טבעות זהב צהוב או טבעות כסף, עליה להיות חלקה למשעי ללא שיבוצים של יהלומים או אבני חן, קרי טבעת השווה לפחות פרוטה. עוד כלל הלכתי הוא כי הטבעת צריכה להיות בבעלותו של החתן ולכן איננה יכולה להיקנות בכרטיס אשראי או המחאה אלא רק במזומן, וזאת על מנת להבטיח שלא יתעורר ספק בכך שהטבעת איננה שייכת לחתן.
 • קראט – שנית, במידה והחלטתם לרכוש טבעת אירוסין ואפילו אירוסין ודא תיתקלו במושג הקראט. ראשית, בבואנו לבחון את איכות הטבעת עלינו להתייחס לאיכות החומר, כלומר לקראט של הזהב או היהלומים. זהב טהור מוגדר כ – 24 קראט, בעוד זהב K18 מכיל רק 75% זהב טהור וזהב K14 מכיל 60% זהב ו – 40% נחושת וכסף. כאשר מדובר ביהלומים אזי הקראט מתייחס למשקל האבן, כאשר קראט אחד של יהלום שווה לחמישית גרם. קראט היהלומים נמצא בטווח של עד 100 נקודות כאשר ירידה בנקודות משמעה ירידה באיכות ובמחיר היהלום. באופן כללי, לצורך עיצוב טבעות אירוסין משתמשים ב K18 קראט זהב, ואילו לצורך עיצוב טבעות אירוסין משתמשים ב – K14 קראט זהב.
 • CUT – הוא מושג בו משתמשים מעצבי טבעות אירוסין להגדרת צורת היהלום, כאשר הצורות המקובלות של עיצוב טבעות אירוסין, הן הבאות: פרינסס – מלבני, מרקיז – אובלי, אגס, עגול ולב. כמו כן, מדובר במושג המתייחס לאיכות החיתוך של היהלום.
 • צבע – במידה ואתם קונים טבעות אירוסין בשיבוץ של יהלומים תצטרכו לבחור את צבע היהלום, כאשר יהלום איכותי הוא כמובן זה השקוף שאיננו ניחן בצבעים כלל, או כאשר יש לו צבע חזק במיוחד. בשפה המקצועית מציינים את צבעי היהלומים מ – D ל – Z, כאשר D מסמל את האבן היקרה ביותר ואילו Z מציין את האבן שערכה הוא הנמוך ביותר.
 • סוג הטבעת – ישנם סוגים שונים של עיצוב טבעות אירוסין מבחינת הטקסטורה, הצבע, העיבוד, הרוחב, הצורה, מבריק או מט. בבואכם לבחור טבעות אירוסין חישבו תמיד על טעמה של הכלה, ואיזו טבעת אירוסין תקלע לאישיותה ואופייה. האם היא קלאסית ואלגנטית ? או אולי היא תעדיף טבעת בעיצוב מודרני ? ותחשבו על זה...
 • בהירות הטבעת – עוד נתון חשוב שעליכם להתייחס אליו הוא בהירות הטבעת, כלומר הפגמים הפנימיים של האבן, כאשר הסימון האוניברסאלי לבהירות האבן נע בין FL המציינת את הבהירות הגבוהה ביותר, ובין I. במרבית התכשיטים דרגת הבהירות המקובלת היא VVS1.
 • טבעות תואמות ? או לא להיות ? – אם מדובר בזוג משמיים כדאי שתהיינה טבעות תואמות המעוצבות בסגנון דומה על מנת לציין שייכות, אהבה והדדיות.

טיפים מנצחים מציאת עיצוב טבעות אירוסין מושלם:

הנה מספר טיפים מנצחים לבחירת עיצוב טבעות מנצח...

 • ראשית עליכם להחליט על תקציב להשקעה ברכישת טבעת אירוסין מעוצבת.
 • שנית, עשה שיעורי בית, למד את כל המושגים, העיצובים והסגנונות שיש לדעת, טרם היציאה למסע הקניות.
 • אם ב עיצוב טבעות אירוסין עסקינן, שאל את חברתך איזה צורת יהלום היא מעדיפה, האם זה יהלום בצורת מרובע, עיגול, משושה, לב או אגס ?.
 • לפני צאתכם למסע השופינג שריינו לעצמכם ידידה או ידיד טוב, אשר יסייעו לכם בהחלטה החשובה ביותר בחייכם, בחירת עיצוב הטבעת. אם אתם זוג ליבראלי הזמן את חברך לחנות התכשיטים ותבחרו ביחד את טבעת האירוסין (כדי שהדבר לא יקלקל את ההפתעה תוכלו לעשות מהיום עצמו ערב קסום עם שמפניה והצעת אירוסין).
 • ישנן חנויות רבות העוסקות בתחום של עיצוב טבעות או עיצוב תכשיטים, והשפע הזה מקשה, לפיכך אנו ממליצים לשאול חברים טובים, קולגות, בני משפחה ושכנים על חנויות תכשיטים מוכרות ומומלצות, כדי שלא תיפלו ברשת.

לסיכום, עיצוב טבעות אירוסין הוא עולם ומלואו, לכו לפי הלב ותמצאו את הטבעת המושלמת לאהובת ליבכם.