עיצובים

חיפוי קירות

חיפוי קירות מאבן הפך לטרנד פופולארי בקרב חוגי עיצוב פנים בארץ ובעולם.חיפוי קירות באבן מעניק אפקט עיצובי דרמטי, ייחודי, אסתטי ומרשים. ישנם אינספור סוגים של אבני חיפוי בגוונים ובטקסטורות שונות המעניקות חופש מלא למעצב בכדי להשיג את המראה והאווירה המבוקשת. במדריך הבא, נציין אילו שיטות של חיפוי קירות קיימות בשוק, נבחן אילו סוגי אבני חיפוי ישנן ונסקור את היתרונות והחסרונות בחיפוי קירות.

מהו חיפוי קירות?

חיפוי הקיר הפנימי והחיצוני בחלל הבית או בחלל העסק, הפך לאחרונה לטרנד עיצובי פופולארי. חיפוי קירות היא שיטה לציפוי קירות באבני קרמיקה, שיש, זכוכית, אלומיניום, פסיפס, עץ ועוד. העדפת הצרכנים לחיפוי קירות הבית נובעת בעיקר מסיבות של אסתטיקה ויופי, אולם עבור אדריכלים רבים, הבחירה בחיפוי קירות של מבנים שונים נעשית בעיקר בשל התחזוקה הפשוטה והזולה ואף בשל עמידותו ויציבותו של החיפוי מפני שחיקה ובלאי.

אילו שיטות חיפוי קיימות?

באופן כללי ישנן שתי שיטות חיפוי עיקריות: חיפוי רך וחיפוי קשה. שיטת החיפוי הרכה היא שיטת חיפוי הנעשית באמצעות ציפוי של בדים וטפטים. בעוד שיטת החיפוי הקשה היא שיטת חיפוי הנעשית באמצעות ציפוי של חומרים כגון: שיש, עץ, זכוכית, אלומיניום, קרמיקה, נירוסטה, פסיפס ועוד.

אילו אבני חיפוי ישנם?

ישנם סוגים שונים של אבנים המשמשות לפעולות של חיפוי קירות, כאשר לכל אבן וחומר תכונות עמידות ואיכויות שונות, העשויות להתאים יותר או פחות לעבודות חיפוי של קירות חיצוניים או פנימיים בבית.

 • אבנים המתאימות לחיפוי של קירות חיצוניים: אבני אלדורדו, אבנים ירושלמיות, אבני צפחה, אבני כורכר, אבן ג'מעין ועוד.
 • אבנים המתאימות למטרות של חיפוי קירות פנימיים: אבני מצפה, אבני הוליסטון, אבני אלדורדו, אבני כורכר, אבן שיש, אבן חלילה, אבן אלמון, אבן סלייב, אבן עצמון, אבן קבטיה ועוד.

מהם היתרונות בחיפוי קירות?

 • חיפוי קירות הוא אלמנט המסייע להשלמת המראה האסתטי הדרמטי, הפראי, הטבעי, החמים.
 • חיפוי של קירות הוא אלמנט המסייע בשמירת המרקם והמראה הטבעי היוקרתי של הקיר.
 • חיפוי של קירות הוא אלמנט התורם לאקוסטיקה בחלל הבית.
 • אבני החיפוי הינן חזקות, יציבות ועמידות באש ובחום ובאופן כללי הן עמידות מפני שחיקה לשנים.
 • אבני החיפוי משתבחות עם השנים.
 • חיפוי קירות היא שיטה לבידוד מחום וקור.

מהם החסרונות בחיפוי קירות?

 • יש לקחת בחשבון, כי רמת הספיגה של האבן לנוזלים ולכלוך הינה גבוהה ולכן חיפוי של קירות באבן טבעית, צריך להיעשות עם אבנים בעלות מקדם ספיגה מתאים.
 • חיפוי קירות באבן טבעית הוא תהליך יקר הדורש עבודה של איש מקצוע.
 • חיפוי של קירות באבן טבעית איננו מבטיח מראה אחיד בטקסטורה ובגוון של האבן, שכן כל אריח עשוי להיות שונה מקודמו.

איך לבחור אבני חיפוי?

בבואנו לבחור אבנים לחיפוי קירות, תחילה עלינו להחליט מהו תקציבינו, מהו גודל משטח החיפוי ועד כמה נרצה לעצב את אבני החיפוי. שכן אבני חיפוי טבעיות קשות יותר לעיצוב מאשר אבני חיפוי שנוצרו מערבוב חומרים. לאחר שעניתם על השאלות הללו, מוטב להחליט על סגנון אבני החיפוי לקירות. האם ברצונכם להקנות לבית מראה מודרני או שמא מראה עתיק יותר, האם ברצונכם ללכת על חיפוי קירות סולידי בגוונים הסטנדרטיים: צבעי קרם ולבן ? או שמא ברצונכם ללכת על צבעים נועזים יותר כגון: שחור, אפור, צהוב וירוק. בהתאם לתשובותיכם, תוכלו לבחור את האבן האיכותית יותר בקטגוריה התקציבית שלכם אשר תתאים לעיצוב השלט בביתכם ותקנה לו מראה ייחודי, אסתטי, נעים ויפה. לסיכום, אם ברצונכם לשדרג את חלל הבית הפנימי והחיצוני חיפוי קירות הוא האופציה המתאימה.