עיצובים

איך לשמור על ריהוט גן מעץ?

שמירה על ריהוט גן מעץ; הטריקים הבסיסיים, הטיפים המתקדמים יותר ומה שבין לבין – קראו כאן.

כל מי שאי פעם התגורר בארצנו ביולי אוגוסט, יודעים עד כמה ריהוט גן חשוף ללחות בקיץ הישראלי ולנזקי הטבע, לקרני השמש הקופחות וכולי. במאמר הבא, אנו נסביר איך לשמור על ריהוט-גינה כך שיחזיק לאורך שנים, ותוכלו להנות ממנו גם בכל עונה ועונה במהלך השנה. דבר ראשון, בואו נתחיל עם 3 טיפים בסיסיים, הנה דגשי הבייסיק:

  • ניקוי בקביעות: כדי למנוע הצטברות של לכלוך, אבק ועובש, חשוב לנקות ריהוט גן מעץ באופן קבוע.
  • שיוף: אם הרהיטים מתחילים להראות סימני בלאי כמו כתמים מחוספסים או שריטות, אפשר לשקול להשתמש בנייר זכוכית (דק בלבד ולא גס) כדי להחליק אותם.
  • טיפול בשמנים: יש להשתמש בשמן ייעודי לעץ באיכות גבוהה, כדי להגן על העץ מפני לחות, קרני UV ולכלוך.

הצעדים להגנה על רהיטי עץ בגינה

ישנן כמה וכמה דרכים למנוע לחות, אשר חודרת דרך נקבוביות העץ וסופה לגרום בו לנזקים, לריקבון, למצב בו מזיקים חודרים לתוכו (כמו טרמיטים) וכולי. זאת, באמצעות שימוש בחומרים משמרי עץ כמו צבע וחומרי ניקוי והגנה. חשוב לציין, רגע לפני שתרכשו חומרי שימור עבור ריהוט גן מעץ כזה או אחר, חשוב לבדוק את סוג העץ ממנו הרהיטים עשויים.

הנה עוד כמה טיפים שחשוב לקחת אתכם:

  • הצללה: לשמור את הריהוט במקום מוצל, זה הרבה יותר מהמלצה. בפועל, צל יכול לגרום לכך שהריהוט יישמר במשך שנים וללא נזקים מיותרים. אם יש לכם פרגולה, מעולה. אם לא, אפשר לשקול להכניס את הרהיטים לחלל מוצל במהלך יולי אוגוסט ובאופן כללי.
  • כיסוי: לכסות את הריהוט בחורף שלא יספוג מים, זו פעולה חשובה בדיוק כמו לכסות את הרהיטים במהלך חודשי הקיץ. מים חודרים לכל מקום, זה ידוע, כולל לתוך ריהוט גן מעץ מכל סוג. כאשר הרהיטים נרטבים, הדרך להתפתחות של עובש מאוד קצרה. משם, ריקבון של הריהוט ואז לפח.
  • תחזוקה: ניקוי ותחזוקה של ריהוט גן נדרשים במהלך כל ימות השנה, כאשר הדגש כאן הוא על תחזוקה ייעודית לסוגי עצים שונים. הקפידו לבחור את חומרי הניקוי הקבועים בהוראות היצרן. אם אתם לא יודעים מהם, תמיד אפשר לגלול באתר היצרן כדי לנסות לקבל מידע נוסף.

לסיכום, מחירי תחזוקת ריהוט, והאם שווה את זה?

בסופו של דבר, כאשר הריהוט שלכם מתיישן, יש לכם 3 אופציות עיקריות: להשליך לרחוב את הריהוט ולהמתין שהעירייה תאסוף אותו, לתחזק את הריהוט או לרכוש חדש. תחזוקת ריהוט גן מעץ לא אמורה לעלות לכם במשכנתא כמובן, אבל יש לציין כי חומרי שימון של עצים בד"כ אינם זולים מאוד. עם זאת, תחזוקה נכונה שווה את זה בסופו של תהליך.

תחזוקה נכונה של רהיטי עץ יכולה להוביל לכך שהריהוט לא רק יחזיק מעמד לאורך שנים, אלא שייראה מעולה במהלך אותן שנים. אנחנו חיים כיום בעידן השפע, ואנשים בד"כ לא מתעכבים על חידוש רהיטי עץ. אבל, עם קצת מגע קסם ומאמץ קל, תוכלו לגרום לרהיטים שלכם להיראות כאילו יצאו שלשום מהמפעל. אז, קחו את זה בחשבון!