עיצובים

הדפסת חולצות

בשנים האחרונות טרנד הדפסת חולצות נכנס חזק לשוק הישראלי וכיום ניתן לראות עסקים רבים המספקים שירותי הדפסה על חולצה לקהל הרחב. יותר מאשר רעיון נפלא חולצה מודפסת היא גימיק משעשע והומוריסטי, המעלה חיוך על שפתינו. במאמר הבא, נפרט על הליך הדפסת חולצות ועל טכנולוגיות הדפסה שונות ומגוונות. על חולצות מודפסות

חולצות מודפסות הן חולצות אשר עברו תהליך של הדפסה תוך שימוש באמצעים כימיים, חום ולייזר בכדי לקבע הדפס של תמונה, לוגו, ציור או כיתוב על גבי חולצת טריקו צבעונית או חלקה. הדפסה על חולצות היא הליך המשמש מוסדות וארגונים המעוניינים לייצר מדי עבודה אחידים לעובדיהם עם לוגו החברה או מדים לשחקנים וכן לאנשים פרטיים, המעוניינים ליצור חולצות מודפסות למטרות של שעשוע או מתנה.

קצת היסטוריה...

הטכנולוגיה של הדפסה על חולצות היא טכנולוגיה הקיימת זה שנים, אשר פותחה לראשונה על ידי הסינים בשנת 1040. שיטת הדפסה זו, נעשתה תוך שימוש באבנים חלקות עליהן כתבו באמצעות צבעי שמן בכתב מראה תוך לחיצת האבנים על גבי הבגד. מאוחר יותר, במאה ה – 15 עם מהפכת הדפוס של גוטנברג נוספה טכנולוגיית דפוס חדשה שגרמה לייעול ולהוזלה של הליך ההדפסה זאת הודות להמצאת תבניות היציקה של אותיות מעופרת אשר אפשרו הליך העתקה מכני.

אילו טכנולוגיות הדפסה קיימות כיום בשוק?

  • דפוס משי – מדובר בטכנולוגיית הדפסה עתיקה, איכותית ועמידה העושה שימוש ברשת של סיבים סינתטיים אשר דרכה מוחדר הצבע היוצר את האימג' שברצוננו להדפיס על החולצה.
  • דפוס צילינדר – זוהי טכנולוגיית הדפסה המתבססת על עקרון הדפוס הישיר הנעשה תוך כדי צריבה של לייזר הקובע את עומק הנקב וגודל האימג' המודפס.

דפוס אופסט – זוהי טכנולוגית דפוס העושה שימוש בלוח אלומיניום או נייר בעל פיתוחים שונים הנצבעים בצבעי שמן ויוצרים תמונות ואימג'ים מגוונים המועברים אל החולצה על ידי מים.

  • דפוס דיגיטאלי – זוהי טכנולוגיית ההדפסה המתקדמת ביותר הפועלת בשיטה של הזרקה של דיו על גבי החולצה באמצעות מכונת הזרקה מתקדמת.

דפוס רקמות – זוהי טכנולוגיה העושה שימוש בגלופה של כיתוב או תמונה ובמכונת רקמה בעלת 12 חוטים בצבעים שונים, המסוגלת להטביע רקמה על גבי חולצות, מכנסיים, כובעים ותיקים.

חשיבות האיכות

הדפסת חולצות כמו כל תחום אחר, תלויה במספר אלמנטים חיצוניים והם: איכות הבד וסוג הבד. הדפסה על חולצה מאיכות ירודה כאמור תשפיע על עמידות ההדפס לאחר כביסות ותגרום להתקלפותו או להתכווצות החולצה. כמו כן, חולצות מודפסות העשויות מבד מאיכות ירודה עשוית להיות לא נעימות למגע עם העור ולגרום לגירודים. מעבר לכך, הדפסה על חולצה מחומר סינתטי עשויות לגרום להיווצרות של כתמי זיעה, משום שמדובר בבד שאיננו נושם כמו בד כותנה. לפיכך, בעת הדפסה על חולצות אנו ממליצים לכם לבחור בחולצות איכותיות מבד כותנה נושם ומסוג המתאים לאופי הפעילות היומיומית שלכם (למשל ספורטאים יבחרו בגופיית לייקרה בשל גמישותה בעוד לפעילויות אחרות מוטב לבחור בחולצת כותנה).

ביגוד הדפסת חולצות

בשנים האחרונות, תחום הדפסה על חולצות התפתח מאוד ועימו גדל גם היצע הביגוד המשמש כיום לצורכי הדפסה על חולצות. כך למשל, ניתן למצוא היום את מוצרי הביגוד הבאים: חולצות טריקו, חולצות ריב, חולצות וי, חולצות פולו, סוודרים, חולצות קפושון, חולצות פליז, מכנסי פוטר, בנדנות, כובעים, כובע טמבל, כובע פאנל, כובע צמר ועוד.

חולצה מודפסת כרעיון למתנה

אם מאסתם במתנות הסטנדרטיות ואתם מחפשים רעיון מדליק למתנה הדפסת חולצות היא התשובה המתאימה. הטרנד החם של השנה הוא ללא ספק הדפסת חולצות לחתונה המאפשר לבני המשפחה והחברים להפתיע את כשבני החתן והכלה על רחבת הריקודים עם עיצוב חולצות בהדפס משעשע כמו: "אם לא הקאת לא נהנית", "אין דרך חזרה", "אני פה בגלל אשתי", "היפה בחתן זאת אחותי" ועוד. כמו כן, הדפסת חולצות מתאימות מאוד למתנות גיוס, מתנות סוף מסלול בצבא, מתנות יום הולדת לילדים ועוד.

לסיכום, אם ברצונכם להפתיע את חבריכם עם מתנה מקורית, משעשעת ונצחית – הדפסה על חולצות היא המתנה המושלמת.