עיצובים

לימודי עיצוב אתרים

בעקבות הביקוש הגובר למעצבי אתרים, הפך המסלול של לימודי עיצוב אתרים למקצוע מאוד מבוקש בקרב הסטודנטים. מדובר במסלול לימודים חדשני, אשר נוצר כמענה ישיר לפריחה המאסיבית של אתרי האינטרנט ככלל ועולם האינטרנט בפרט.

לימוד עיצוב אתרים הוא מסלול המקנה את הכלים הבסיסיים להצלחה בעולם האינטרנט, כאשר בוגרי קורס לימודי עיצוב אתרים יכולים בתום לימודיהם להשתלב מיידית בשוק העבודה הישראלי כמנהלי ומעצבי אתרים מקצועיים.

מהו לימוד עיצוב אתרים?

לימוד עיצוב אתרים הוא למעשה קורס, הנלמד במסגרת אקדמית או במסגרת מקצועית ומטרתו להעניק ידע וכלים מקצועיים לסטודנטים בתחום הפרקטי של תהליך ההקמה, הבנייה והעיצוב של אתרי אינטרנט.

במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים את תהליך הפיתוח, התכנות והעיצוב של אתרים וידעו כיצד להשתמש בכלים כגון: אנימציה, גרפיקה, וידאו וסאונד בכדי להקים בצורה עצמאית, אתרי אינטרנט אטרקטיביים, מושכים ומעניינים ללקוחותיהם הפוטנציאליים.

נושאי לימוד

במסגרת לימודי עיצוב אתרים, יחשפו הסטודנטים אל נושאי הלימוד הבאים: מבוא לעיצוב אתרים, קורס בניית אתרים, עיצוב וקומפוזיציה, מבוא למחשב ואינטרנט, תכנות, אבטחת מידע, עבודה עם מסדי נתונים, ניהול פורטלים ברשת, טכנולוגיות בעולם ה – WEB, שפת HTML, XML ו – Flash, אופטימיזציה של מנועי חיפוש , שימושי FTP, איור ועיצוב באינטרנט, DREAMWEAVER, פרוטוקולים, PHOTOSHOP ועוד.

תוכנית לימודי עיצוב אתרים

באופן כללי, תוכנית לימודי עיצוב אתרים מורכבת מהקורסים הבאים:

  • במסגרת לימודי העיצוב ילמדו הסטודנטים את הקורסים הבאים: עקרונות האנימציה, עיצוב וקומפוזיציה, עקרונות מנחים בעיצוב אתרים, איור ועיצוב באנטרנט, אנימציה וקטורית, יסודות העיצוב הגרפי, אנימציה ב- GIF עיצוב ובניית באנרים ועוד.

&&במסגרת לימודי המחשב והאינטרנט, ילמדו הסטודנטים את הקורסים הבאים: לימוד תוכנות עיצוב, כגון: FLASH, DREAMWEAVER, IMAGE READY, לימוד שפת HTML, סאונד ווידאו, בניית אתרים באמצעות HTML, בניית אתרים אינטראקטיביים, עימוד ועריכה TCPIP, יצוא קבצים, קישורים, תכנון ממשקים, שימוש בטבלאות למען עימוד תמונות וטקסטים, בניית לוח עלילה, בניית אתר ואחסונו באינטרנט ועוד.

מדובר בתוכנית כללית בלבד!

תנאי קבלה ומשך הלימודים

באופן כללי תנאי הקבלה לקורס מקצועי של לימוד עיצוב אתרים, מותנים בידיעת השפה האנגלית ברמה בסיסית, היכרות והתמצאות בסיסית עם מחשבים ומעבר של וועדת קבלה. בעוד, שתנאי הקבלה למסלול של לימודי תואר ראשון עם התמחות בעיצוב וניהול אתרים, מותנים בקריטריוני הקבלה של המסלול המבוקש בו בחרתם (מדעי המחשב, הנדסה או עיצוב גרפי).

קורס עיצוב אתרים אורך בין שלושה לשמונה חודשים, בעוד לימודי עיצוב אתרים במסגרת התואר הראשון אורכים בין שלוש לארבע שנים.

התעודה

כאמור, סוג התעודה המוענקת לבוגרי לימודי עיצוב אתרים תלויה בסוג המסלול ובמוסד בו למדו. במידה ומדובר בקורס מקצועי אזי בוגרי הקורס ללימודי עיצוב אתרים זכאים לתעודה מקצועית של מנהל ומעצב אתרים Web Designer מטעם המוסד בו למדו, ואילו סטודנטים אשר במסגרת לימודי התואר הראשון התמחו בעיצוב אתרים, זכאים לקבל תואר ראשון במחשבים עם התמחות בעיצוב אתרים או תואר ראשון בעיצוב גרפי עם התמחות בעיצוב אתרים.

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בתחום מאתגר, יצירתי ומכניס – לימודי עיצוב אתרים הם מסלול הלימודים הנכון עבורכם.