עיצובים

עיצוב פינות ישיבה

עיצוב פינות ישיבה אקסקלוסיביות הוא ללא ספק אחד השלבים המהותיים והמרכזיים בעיצוב הבית. חדירתם של מעצבי על אל תוך עולם הרהיטים, הולידה דור חדש של מעצבים המתמחים בתחום של ריהוט סלוני, כדוגמת מעצב מערכות הישיבה נטוצ'י והמעצב התעשייתי הנודע פיליפ סטארק, שהרבה לעסוק בתחום של עיצוב מערכות ישיבה, עיצוב שולחנות, כסאות, מטבחים ומוצרי בית דקורטיביים ומפתיעים.

עובדות אלו, הכניסו משב רוח רענן בתחום של עיצוב פינות ישיבה וגרמו לאנשים רבים להשקיע את מיטב כספם ביצירת חלל מזמין ומרגש של פינות ישיבה.

מהי פינת ישיבה?

פינת ישיבה היא למעשה חללהמיועד לאירוח. פינות ישיבה סטנדרטיות, מורכבות ממערכת של ספות וכורסאות המיועדות לאירוח, בילוי משפחתי משותף, בידור וצפייה בטלוויזיה, קריאה, רביצה ומנוחה. מפאת העובדה כי מדובר בחלל המרכזי ביותר בבית, בו המשפחה מבלה את מירב שעותיה, חשוב להקדיש מחשבה רבה בתהליך העיצוב של פינות ישיבה.

פינות ישיבה סטנדרטיות מורכבות לרוב ממערכת של רהיטים, כגון: מזנון, ספות, שזלונג, כורסאות, שולחנות קפה, מערכות בידור וטלוויזיה ושולחנות לפינות ישיבה.

תכנון נכון ויסודי של פינות הישיבה יעניק טאץ' ייחודי לבית ויצור את האווירה הנכונה בחלל וינעים את זמנם של בני הבית.

כיום גם ניתן לראות כיצד הקונספט של פינות הישיבה משתלב בעולם האירועים והפך לטרנד החם במלאכת עיצוב אירועים, כאשר בחתונות, בר מצוות ואירועי השקה חגיגיים ניתן לראות פינות ישיבה ורביצה אלגנטיות, המוסיפות טאץ' יוקרתי לכל אירוע.

מהו הטרנד העכשווי?

הטרנד החם בתחום של עיצוב פינות ישיבה, מכונה "אומנות השילוב". מעצבי פנים רבים, משתמשים ב"טרנד השילובים" ויוצרים מיזוגים מעניינים בין חומרים, צבעים, טקסטורות, צורות ואורכים שונים ומגוונים של פינות ישיבה. מדובר בטרנד, המנפץ את מוסכמות העבר, באשר לעיצוב פינות ישיבה שמרניות וסולידיות ומתקדם אל עבר עיצוב של פינות ישיבה חלוציות, נועזות, מודרניות ושובבות, בהן גולת הכותרת טמונה בשילוב הנכון בין אריגים, ריפודים, טקסטורות וצבעים שונים של פינות ישיבה מעוצבות ובלתי שגרתיות.

כך למשל, ניתן לראות כיום פינות ישיבה ארוכות, מרווחות ומרשימות, המגיעות לאורך של שלושה מטרים ובשילובים של צבעים קונטרסטיים ודרמטיים כגון: שחור ולבן, אדום ושחור, אפור ואדום ואף פינות ישיבה המורכבות משילוב בין טקסטורות וחומרים שונים כגון: עור ובד, ראטן ובד, עור ומתכת ועוד הכנסת רהיטים בלתי שגרתיים, כגון: "שזלונג", שהיא מעין ספת רביצה מודרנית ומאורכת.

קווים לתכנון

ישנם מספר כללי ברזל בתכנון של עיצוב פינות ישיבה, בהם יש להתחשב טרם תכנון פינות ישיבה והם הבאים:

  • קונספט עיצובי – כמו בכל תהליך סטנדרטי של עיצוב פנים, גם תהליך של עצוב פינות ישיבה מתחיל מהחלטה על קונספט עיצובי. תוכלו לשאוב השראה לקונספט העיצובי ממגזינים, ממקומות בעולם ומתרבויות שונות, למשל: תוכלו לבחור בקונספט של עיצוב בסגנון מרוקני, או קונספט של פינות ישיבה בסגנון פופ ארט, כאשר בהתאם לקונספט תוכלו לתרגם ביתר קלות את הפרמטרים הללו לידי עיצוב מנצח.
  • בחירת הצבעים – לאחר שהחלטתם על קונספט עיצובי, חשוב לבחור את הצבעים המובילים של פינת הישיבה. בחירה נכונה של צבעים יכולה לחולל פלאים בחלל פינות הישיבה שכן היא יכולה ליצור את האווירה והתאורה הנכונה בחלל פינות הישיבה. השתדלו ליצור סגנון אחיד ומגובש של צבעים, כאשר מומלץ לבחור בצבע דומיננטי ובגוונים משלימים לו. כמו כן, תוכלו באמצעות הצבעים להגדיל או להקטין את חלל פינת הישיבה שלכם. הצעקה האחרונה בתחום הצבעים בתחום הם צבעי הירוק והאדמה וצבעי האפור והתכלת.
  • תאורה – כלל נוסף בתכנון נכון של עיצוב פינות הישיבה הוא כמובן, תאורה. תאורה היא כלל אצבע בעיצוב פנים, שכן בכוחה להשפיע מאוד על יצירת האווירה הנכונה בחלל הישיבה. לפיכך, מומלץ מאוד לבחור בתאורה מרכזית חזקה לצד תאורת צד רכה יותר וזאת באמצעות: ספוטים, מנורות עמידה ומנורות קיר.

בחירת הריהוט - הריהוט הוא אחד מן הפרמטרים החשובים בעיצוב פינות הישיבה, שכן זוהי התפאורה העיקרית הממלאת את חלל החדר וממחישה את הקונספט העיצובי המוביל. לפיכך, מומלץ כמובן להתחשב בגודלו של חלל פינת הישיבה ולנסות ליצור חלוקה והפרדה בין פינת המשפחה ופינת הקריאה וכך ליצור אזורי רביצה שונים. את ההפרדה ניתן ליצור באמצעות שימוש ברהיטים בצבעים שונים. זכרו, כי עליכם ליצור נקודה מרכזית אחת בחלל החדר אשר תמשוך את מוקד תשומת הלב. בעת בחירת פינת הישיבה ושאר הרהיטים לרבות: שולחן, כוורות, כורסאות, מערכת בידור, ויטרינה ומדפים, חישבו כיצד עליכם לסדר את הרהיטים בחלל, מבלי ליצוא תחושה של דוחק, צפיפות וכבדות.

טיפים לעיצוב

  • במידה ואתם גרים בבית בו קיימת חלוקה ברורה ונפרדת בין חדר הטלוויזיה המשפחתי ובין חדר המשחקים, מומלץ מאוד ליצור אווירה אינטימית בחלל הסלון באמצעות עיצוב פתרונות ישיבה המשדרות חמימות.
  • במידה ואין בביתכם מערכת חדרים נפרדת המיועדת לצפייה בטלוויזיה ולמשחקים, אנו ממליצים לעצב את פינת הישיבה עם ספות ארוכות ומרווחות בתוספת של כורסאות ושזלונג.
  • מוטב תמיד לרכוש פינות ישיבה העשויות מחומרים הקלים לניקוי.
  • עיצוב נכון של פינות ישיבה חייב להתייחס לשטח הסלון, לצורת הסלון ולמספר הקירות בסלון. כך למשל עבור סלון מלבני, מומלץ לרכוש מערכת ישיבה המורכבת מספה גדולה ושתי כורסאות צידיות, או ספה של 2+3, בעוד לסלון גדול ומאורך מומלץ לבחור בספת שזלונג.
  • עיצוב פינות אינטימיות לישיבה יעשה על ידי הצבה של שתי כורסאות זו מול זו כאשר לצידן עומדות מנורות קריאה עם אור רך ונעים.

לסיכום, במהלך עיצוב פינות ישיבה עליכם להתייחס למכלול הפרמטרים בחלל ולעצבם בהתאם.