עיצובים

סורגים מעוצבים

סורגים נתפסים כיום כחלק בלתי נפרד ממערך המיגון של בתים בישראל. מעבר ליתרון הביטחוני של הסורגים, בעצם היותם אמצעי מגננה מובהק מפני חדירת פורצים, גנבים, מציצנים וגורמים בלתי רצויים אל טריטוריית ביתנו ומפני נפילות של קטינים מעדן החלון, הרי כי סורגים מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית.

במאמר הבא, נפרט אודות סגנונות שונים של סורגים מעוצבים, כיצד ניתן לתחזקם ומהם הקריטריונים להתאמת סורגים לחלונות הבית.

מהם סורגים איכותיים?

סורגים איכותיים הם סורגים העונים על הקריטריונים הבאים:

 • סורג בעל מנגנון נעילה מתקדם, בטיחותי ונוח למשתמש.**סורגים המיוצרים ללא ריתוכים.**סורג בטיחותי בעל מסילה תחתונה המונעת מעידות ונפילות מן החלון.**סורג העשוי פלדת אלומיניום המגלוונת באבץ חם, המונע היווצרות של חלודה והתפוררות החומר.**התקנת הסורג בצורה ייחודית באמצעות ברגים עם ראש נשבר, המונע פריצות.**סורגים המגיעים במגוון צבעים ועיצובים העמידים בפני קרינת UV.

אילו סוגי סורגים ישנם?

באופן כללי, ישנם שלושה סוגי סורגים המשווקים כיום בשוק כדוגמת הבאים:

 • סורגי בטיחות למניעת פריצות וגניבות – אלו הם סורגים, שתכליתם העיקרית היא למנוע גניבות, פריצות וחדירה של גורמים לא רצויים אל חלל הבית. כיוון שכך, מדובר בסורגים עבים וצפופים במיוחד, המאופיינים בעיצוב כבד, מינימליסטי ופונקציונאלי.
 • סורגי בטיחות למניעת נפילות מחלונות – אלו הם סורגים, שמטרת התקנתם היא להקנות ביטחון מפני נפילות של ילדים מעדן החלון. כיוון שכך, מדובר בסורגים עדינים ודקים, המאופיינים בעיצוב קליל ומודרניסטי, המתמזג יפה עם חזות הבית ומאפשר ליהנות מקרני השמש ומן הנוף הנשקף מן החלון ללא קושי.

אילו סגנונות של סורגים דקורטיביים קיימים בשוק?

כיום ניתן למצוא שלושה סגנונות עיקריים של סורגים דקורטיביים:

 • סורגי בטן – אלו הם הסורגים הנפוצים ביותר בקרב בתי האב בישראל. מדובר בסורגים בעלי מראה תפוח החורג לשטח החיצוני של חלון הבית המונעים נפילה מעדן החלון. סורגי בטן מורכבים ממגוון רחב של חומרים והם מגיעים במגוון עיטורים ועיצובים דקורטיביים.
 • סורגים ישרים – זהו סורג אלגנטי, המותקן בקו ישיר עם קיר הבית החיצוני ולכן מתמזגים בצורה טובה יותר עם חזות הבית.
 • סורגים מתקפלים – אלו הם סורגי הזזה מודולאריים, הניתנים לפתיחה ולסגירה, ולפיכך מתאימים יותר כאמצעי הגנה לדלתות הבית, יותר מאשר לחלונות הבית. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מנגנוני הזזה לסורגים, כדוגמת: סורגים חשמליים וסורגים נגללים.

אילו סגנונות עיצוב ישנם?

עם השנים עולם הסורגים התקדם והתפתח וכיום ניתן למצוא סורגים בסגנון אוריינטלי, סגנון בלגי, סגנון מינימליסטי, סגנון ארטיסטי, סגנון ספרדי, סגנון העושה שימוש באלמנטים מן הטבע ועוד.

אילו חומרים משמשים לעיצוב סורגים?

החומרים העיקריים מהם מרתכים סורגים הם: פלדה, אלומיניום ומתכת.

מהו גילוון?

גלוון הוא פתרון המקנה לסורג אריכות ימים ועמידות מפני גשמים. גלוון הסורגים נעשה באמצעות צביעה מיוחדת של הסורג בתנור, תוך שימוש באבץ חם. בדרך כלל, הגלוון הוא שירות הניתן בתשלום נוסף והוא מקנה לכם שקט בנוגע לשמירה על המראה החזותי הקיים של הסורג.

מחירון סורגים

הגורמים העשויים להשפיע על עלות הסורגים הינם הבאים:

 • עיצוב הסורג – ככל שעיצוב הסורגים הינו מורכב ומסוגנן יותר כך עלותו יקרה יותר.
 • סוג הצביעה – סוג צביעת הסורג אף הוא עשוי לייקר את עלות הסורגים, כאשר הצביעה הזולה והבסיסית ביותר היא באמצעות סיליקון, הצביעה הבינונית נעשית באמצעות פולי אריתן והצביעה האיכותית ביותר נעשית באמצעות חומר אקרילי דו רכיבי שהוא גם חומר התביעה היקר ביותר.
 • סוג הגלוון – באופן כללי ישנן שתי שיטות גילוון: גלוון חם וגלוון קר, כאשר הגלוון החם הינו איכותי יותר ולפיכך גם יקר יותר.
 • עובי הסורג – הליך הייצור של סורג עבה הינו יקר יותר מאשר הליך הייצור של סורג דק, כיוון שיש צורך בכמות גדולה יותר של חומר גלם.
 • באופן כללי, ניתן לומר כי עלותו של סורג בסיסי נעה בין 350 ל – 500 ₪.

לסיכום, אם אתם מעוניינים להתקין סורגים בביתכם הקפידו על איכותם ועל עיצובם הנקי.