עיצובים

עיצוב שולחנות

עיצוב שולחנות הפך בשנים האחרונות לאלמנט מהותי וחשוב של עיצוב אירועים. השולחן המעוצב מעניק תחושה של חגיגיות ומסייע ביצירת האווירה הנכונה באירוע.

כיום, ישנם אלפי ספקים ומעצבים המספקים שירותי עיצוב שולחנות לאירועים, אולם כיצד נמצא בין ים של מעצבים את החברה המתאימה לנו ? על זאת ועוד, תוכלו לקרוא בכתבה הבאה.

על עיצוב שולחנות...

עוד בימי יוון העתיקה נהגו המלכים לערוך משתה מפואר שכלל שולחן ארוך שעוצב בקפידה והיה מלא בכל טוב. המנהג העתיק השתרש היטב והפך לאחד מן האלמנטים החשובים כיום בהפקת אירועים. עיצוב שולחנות מתחיל במציאת הקונספט העיצובי ובבחירת הצבעים המתאימים לסגנון האירוע. בהמשך יש לדאוג להשכרת הציוד המתאים, לרבות: שולחנות, כיסאות, מפות, פרחים, נרות וקישוטים נוספים אשר ישמשו כבסיס עבור מעצב השולחנות. כמובן שלא נותיר את הכיסאות יתומים וללא כיסויים מתאימים, ולכן צריך גם לעבוד על עיצוב כיסאות. עיצוב שולחנות מתחיל ונגמר בפיס סנטר, שהוא הסידור המרכזי של השולחן שנועד לפאר ולייצר את האווירה הנכונה באירוע.

אילו אביזרים של עיצוב שולחן קיימים?

כיום, ניתן למצוא מגוון אביזרים וקישוטים של עיצוב שולחנות, כגון: נרות ריחניים, עלים ריחניים, פרחים בשלל צבעים וזנים (קלות, שושנים, ורדים, צבעונים, גרברות ועוד), חבקי מפיות, מפות, רנרים, מפיות בד, שרשראות חרוזים, פמוטים, עציצים, כדים, אקווריום ועוד.

אילו סגנונות של עיצוב שולחנות לאירועים ישנם ?

עם הזמן יצרו מעצבים שונים סגנונות שונים של עיצובים לשולחן אירוע וכך נוצר רפרטואר שלם של עיצובים מרהיבים, כדוגמת הבאים:

  • עיצוב שולחנות בסגנון קלאסי אלגנטי – מדובר בשולחן המתאים למספר סועדים רב, המאופיין במפה בצבע נייטראלי כגון: לבן, שמנת, או זהב עדין ומפיות תואמות עם חבקים מסאטן, סכו"ם בצבע זהב או כסף, צלחות מחרסינה בצבע לבן או צלחות מזכוכית חלבית, וכוסות יין גבהות עם עיטור של פס זהב דק. במרכז השולחן יוצב אגרטל זכוכית צר וארוך ובו שושן צחור ולבן (או כל פרח אלגנטי אחר).
  • עיצוב שולחנות בסגנון טבעי כפרי – מדובר בשולחן בסגנון פרובאנס, המתאים לאירועים אינטימיים ומשפחתיים. השולחן מאופיין: במפת שולחן לבנה עם רקמה עדינה או מפת שולחן מפשתן, מפיות הקשורות עם חוטי רפייה, כלי הגשה העשויים מקראמיקה בצבעי אדמה, כרם או בז'. במרכז השולחן יוצב פמוט עם מספר נרות, כד עם נוריות, כוכבנים או חרציות או שיונח זר של חיטה ושעורה.
  • עיצוב שולחנות בסגנון מלכותי קסום – מדובר בשולחן המתאים למספר סועדים מצומצם או רב. על המפה להיות בצבע לבן וכן המפיות. הסכו"ם, הצלחות וכלי ההגשה יהיו בצבעי זהב, כסף או ברונזה, במרכז השולחן יוצב פמוט שנדליר מפואר וגבוהה, ובו יוצבו נרות עבים ונוזלים עם שרשרת של חרוזי קריסטל לבנים המלופפים סביבו.
  • עיצוב שולחנות בסגנון ים תיכוני – מדובר בשולחן המתאים לסועדים רבים. על השולחן יש לפרוש מפה לבנה, עליה לסדר פיסות של טול בצבעים של תכלת, ירוק לימון וכחול. כלי ההגשה יהיו בצבע לבן בליווי של מפיות נייר בגוון לבן או כחול הקשורות בטול. במרכז השולחן מפזרים חלוקי נחל או גולות זכוכית בצבע ירוק וכחול.
  • עיצוב שולחן בסגנון יפני – מדובר בשולחן חגיגי אך מינימליסטי. יש למתוח ראנר צר מפשתן בצבע אדום ועליו להניח זר של ענפים יבשים ודקים. על כלי ההגשה להיות מקרמיקה בצבעי שחור ולבן. את המפיות ניתן לאגד בחבקי במבוק, ולהציב במרכז השולחן סידור של פרחי סחלב.

לסיכום, אם ברצונכם ליצור את האווירה הנכונה ולהעניק מראה מהודר, אסתטי ורומנטי לאירוע – עיצוב שולחנות באירועים הוא התשובה.