עיצובים

טיפים לצביעת קיר בבית

צביעת קיר

כדי לחדש את עיצוב הבית ולהוסיף מעט צבע לחיים אין צורך להזמין צבעי מקצועי או חברת שיפוצים, וניתן לצבוע את קירות הדירה או הבית לבד ובשיטות עשה זאת בעצמך. אמנם, צביעת קיר אינה נחשבת למלאכה מסובכת ומורכבת, אך יש לתכנן נכון את הפרויקט, להכין את הקירות לפני הצביעה, לבחור היטב צבעים וחומרי מילוי, ואם מקפידים על שלבי הצביעה כמו אנשי המקצוע המיומנים – התוצאות יהיו איכותיות ומרשימות וגם אתם תוכלו לצבוע כמו המקצוענים.

 

 

צביעת קיר בבית ב- 7 שלבים 

אם ברצונכם לצבוע קיר בבית, או את כל הקירות, מומלץ לבצע את המשימה כמו אנשי המקצוע, לכן כדאי לכם להקפיד על השלבים הבאים:

  • רכישת צבעים, חומרים וציוד לצביעה – לפני שאתם הופכים את הבית לאתר בנייה עליכם לרכוש צבע איכותי לקיר, חומרי מילוי ואיטום לצורך תיקונים וציוד כמו מברשות, רולר, שפכטל, סולם, מוט מאריך לרולר ועוד.
  • הכנת המשטח – יש להכין את החדר לקראת הצביעה, ומומלץ להוציא את הרהיטים מהחדר או לרכז אותם באמצע החדר ולכסותם באמצעות יריעת ניילון או סדין ישן. כמו כן, כדאי לפרוס ניילון או עיתונים על הרצפה, לכסות שקעים ומתגים (אפשר גם לפרק אותם) כדי להגן עליהם בפני טפטופי צבע ורצוי להדביק מסקינטייפ על המשקופים. כדאי להוציא מסמרים וברגים, לתקן סדקים ולהחליק את חומרי המילוי באמצעות שכפטל, טרם הצביעה.
  • ניקוי הקיר – לפני הצביעה חשוב לנקות את הקירות בעזרת מטלית לחה כדי להסיר מהם שאריות אבק ולכלוכים שונים. עם זאת, אין להרטיב את הקיר וכדאי להמתין מעט לאחר הניקוי כדי לוודא ייבוש מוחלט אחרת הצבע לא ייתפס היטב, ורטיבות עלולה לגרום להיווצרות עובש.
  • ניסוי כלים – לפני צביעת הקיר חשוב לבצע ניסיון בחלק נסתר כדי לבדוק את הגוון המתקבל ועל מנת לוודא שהצבע מתאים לתוכנית העיצוב שלכם.
  • צביעת מסגרת – תמיד כדאי להתחיל עם צביעה בפינות וסביב המשקופים, יש ליצור מעין מסגרת בעזרת מברשת ורק אז לצבוע את כל הקיר עם רולר או מברשות.
  • צביעה רציפה ואחידה – חשוב לצבוע את כל הקיר ולא לבצע זאת בחלקים, אם אתם צובעים ברולר עליכם להתחיל לצבוע מלמטה למעלה, לוודא שעברתם על כל הקיר ואין אזורים שלא נצבעו, ויש להמתין בין שכבה אחת לאחרת. באופן כללי, ניתן להסתפק בשתי שכבות צבע.
  • צביעה דקורטיבית – אם אתם מעוניינים בטקסטורה מעניינת ובצביעה דקורטיבית עליכם לרכוש את החומרים הנדרשים למשימה ויש להקפיד על הוראות הצביעה.

טיפים נוספים לצביעה נכונה של קירות בבית

אם אתם מתכננים לעשות הפסקה בין שכבות הצבע כדאי לעטוף את הרולרים והמברשות בניילון, להכניס למקרר וכשעה לפני צביעת השכבה הבא, בדרך כלל בבוקר למחרת, מוציאים את הרולר וניתן להתחיל לצבוע ללא צורך בניקוי הרולר והמברשות בשעת ערב מאוחרת.

כדי לצבוע את הקיר ללא סימנים מומלץ להתחיל בצביעת מסגרת ורק אז לצבוע עם רולר בתנועות מטה מעלה, כאשר מתחילים לצבוע חצי קיר מלמטה ועוברים לחצי העליון.

כמו כל דבר בעיצוב פנים, הכי חשוב זה לא לחסוך בהכנות לקראת צביעת קיר בבית, מאחר והכנה נכונה מבטיחה צביעה אחידה ומהירה יותר ותוצאות מרשימות לאורך זמן.