עיצובים

קורס עיצוב אופנה

לימודי העיצוב השונים תופסים מקום מרכזי יותר ויותר בהכשרת האנשים אשר אמונים על איך תראה סביבת החיים שלנו. החל בלימודי עיצוב ותכנון הסביבה, דרך לימודי עיצוב פנים ועד לימודי עיצוב אופנה.

המשמעות שיש לכך היא שאנו, כקהל היעד של אותם בעלי מקצוע שצורך את השירותים שלהם בצורה כזו, משום שככל הנראה יש חשיבות גבוהה מאוד לא רק לפן הפרקטי של הדברים אלא גם לצד האסתטי.

עיצוב אופנה הוא כבר מזמן תחום גלובלי

אכן, אין ספק כי עיצוב אופנה הוא תחום שהתפתח בצורה משמעותית מאוד במהלך העשורים האחרונים. הרבה מזה נגרם בזכות התפתחות התחבורה אשר, מאפשרת לנו לנדוד בקלות רבה במקומות שונים על גבי הגלובוס ולייבא השפעות וסגנונות שונים מקצה אחד של העולם לקצהו השני. אחרי שכבר הסכמנו כי עיצוב אופנה הוא תחום החשוב אשר משפיע ללא ספק על סביבת החיים של כל אחד ואחת מאיתנו וכי מדובר בתחום אשר התפתח בצורה משמעותית מאוד בשנים האחרונות, הגיע הזמן שנעבור לנושא שלשמו התכנסנו- לימודי עיצוב אופנה.

בארץ או בחו"ל? קורס עיצוב אופנה או לימודים מלאים?

לפני שאתם רצים ללמוד ארבע שנים באיטליה, מומלץ שתחשבו לאן אתם רוצים להגיע ומה אתם רוצים לעשות. אם אתם רוצים להתמחות בעיצוב כובעים או אקססוריז למשל, אתם יכולים לקחת קורס עיצוב אופנה ספציפי לנושא זה ובכך לחסוך זמן וכסף רב. אם חלומכם הוא להיות מעצבי אופנה מן השורה הראשונה מומלץ שתלכו על לימודי אופנה מלאים.

לימודי עיצוב אופנה בארץ הקודש

כאן בארץ ישראל שלנו ישנם לא מעט מוסדות אשר ניתן ללמוד בהם לימודי עיצוב אופנה. ישנו בית הספר שנקר, המציע לנו לימודים בעיצוב אופנה עם מספר רב של תתי התמחויות כגון עיצוב טקסטיל, עיצוב אביזרים ועוד. בצלאל הירושלמי גם הוא אופציה יוקרתית וכמובן ישנם גם מכון אבני, מכון קווים ועוד רבים וטובים לא פחות.

משך הלימודים יהיה לרוב בין שלוש לארבע שנים, במהלכן ילמדו הסטודנטים כיצד להיות מעצבי אופנה ברמה גבוהה. הלימודים עוסקים במגוון נושאים תיאורטיים כגון תולדות הלבוש ומושגים באופנה וגם בצדדים הפרקטיים של עולם העיצוב כמו רישום, תפירה ותדמיתנות.

לימודי עיצוב אופנה בחו"ל

לימודי עיצוב אופנה בארץ הם כמובן אופציה נהדרת, אך אופציה נוספת היא לשלב את הלימודים עם ניחוח תרבותי שונה ובאווירה אחרת. כיום ניתן ללמוד עיצוב אופנה במגוון מקומות על גבי הגלובוס, מקומות שהם מרכז העצבים של התחום.

המקום הראשון אליו נתייחס הוא כמובן איטליה. במילאנו עצמה ישנם כ-60 בתי ספר אשר לימודי עיצוב אופנה הוא תחום ההתמחות שלהם. המוביל ביניהם הוא שלוחת IED במילאנו. תוכלו גם ללמוד בניו יורק ב-FIT או באוסטרליה ב-SUNSHINE COAST TAFE. מדובר בשני בתי ספר מצוינים שנמצאים בסביבה שונה, אשר ללא ספק תעניק למעצבים הצעירים השראה נוספת ושונה מזאת שיספגו בארץ.

לימודי עיצוב אופנה הם הדרך הנכונה להצלחה בתחום

לימודים בעיצוב אופנה הם לימודים מרתקים ואם זה הכיוון שבחרתם לכם, נכונה לכם דרך ארוכה ומעייפת מצד אחד אך גם מספקת מאוד מצד שני. אין כל ספק כי אופנה מהווה חלק חשוב ומרכזי מאוד בחיי כולנו וכי לימודי עיצוב אופנה הם הדרך להפוך לאחד מהגורמים המשפיעים בתחום.