עיצובים
הנך נמצא כאן:

תכנון גינה

אנשים רבים לא משקיעים מחשבה רבה בתכנון הגינה לפני שלבי העיצוב השונים, מה שעלול ליצור בעיות שונות בעיצוב תקלות, ובלבול רב בגלל שפע התוכן באינטרנט. המידע הרב שיש באינטרנט מסבך את הבחירה ומקשה על מעצבי הגינה אם היא לא מתוכננת מראש.

ולכן השלב הראשון, ואולי החשוב ביותר בהקמת גינה, הוא התכנון. ראשית חפשו באינטרנט מתכנני גינות, קראו אליהם ותראו את התמונות של הגינות שתכננו, כשתמצאו מתכנן שהגינות שהכין מעניינות אתכם פנו אליו. תוכלו לבקש סיור בגינות שתכנן בעבר, על מנת ללמוד בצורה הטובה ביותר על עבודתו. יש לזכור שלתכנון הגינה חשיבות רבה, דחיית התכנון לסוף הבניה של הבית (אחרי תכנון פנים, ובניה) משאיר מעט מאוד תקציב לגינה, גינה שתהיה מתוכנת בתקציב קטן, עלולה לגרום לאכזבה של בעליה, ומפניה שהיא כבר בנויה קשה להחליף את החומרים שלה. לכן אם בחרתם לדחות את התכנון לאחר בנית הבית יש לחכות עד שיהיה ברשותכם התקציב המתאים.

למה צריך להשקיע בתכנון לפני ההקמה?

יש חשיבות גדולה לתכנון לפני ההקמה, אם לא נבצע תהליך זה עלולות להיווצר בעיות במערכת הניקוז בגינה, במערכת ההשקיה, ובכללי בבניה והתכנון. בעל הגינה יהיה מאוכזב, בגלל מחסור בתיאום הציפיות. דברים האלו עלולים לפגוע ביופי הגינה.

שלבי תכנון הגינה

  • ראשית יש לבחור אלו דברים חשוב לנו שיהיה בחצר, לדוגמה בריכת נוי, אזור ישיבה, שולחן אוכל פרגולה ועוד. המתכנן יקח את הדברים האלו בחשבון כדי לתכנן את הגינה בצורה הטובה ביותר.
  • לאחר מכאן המתכנן יגיש ללקוח סקיצה, עם כל תוכניות שהוא עשה עד עכשיו, עליה אפשר לעבור ולערוך שינויים.
  • המתכנן יעבוד על מערכת התאורה ההשקיה, יציקות הבטון ועוד כדי לסיים את התכנון לגמרי

מדוע מומלץ להעזר בבעל מקצוע?

יש הרבה יתרונות בשימוש בבעל מקצוע, קודם כל בעל מקצוע יוכל לתכנן את הגינה בצורה הטובה ביותר, לפי הגודל שיפוע האדמה והמצב הקיים. העלות של השימוש בבעל מקצוע תרגיש מזערית לעומת ההרגשה הטובה בגינה מטופחת ובנויה היטב. בעזרת איש מקצוע גם נוכל לקבל הדמיות מפורטות של הגינה והסברים מפורטים.

תכנון לא מקצועי מעורר גם הוא בעיה, כשאנחנו בוחרים אדם ללא ידע מקצועי בתחום, אנחנו אולי חוסכים כסף אבל אנחנו עלולים לגרום לנזק בגינה. סדקים בבטון, תכנון השקיה שגוי, הצפות, צמחים שלא מתאימים לאיזור וצמחים שמשתלטים על הגינה הם רק כמה מהבעיות שעלולות להיווצר. בעיות אלו הן קשות לתיקון ועלולות להיגרר בעלויות גבוהות.

אז למי לפנות כשרוצים לתכנן גינה?

יש שלל חברות מקצועיות בתחום , בהם יש מספר גדול של עובדים מקצועיים ויועצים אשר מבטיחים עבודה מקצועית וטובה, תוכניות מסודרות והדמיות.