עיצובים

עיצוב גינה פרטית

הגינה הקדמית היא הדבר הראשון שרואים כשנכנסים לבית, לכן יש לה חשיבות ענקית והשפעה גדולה על העיצוב והמראה של הבית. בגלל החשיבות האסתטית של הכניסה לבית, יש לשקול בכובד ראש את העיצוב שם ומשם להמשיך את הגינה האחורית, לכן מומלץ להיעזר בבעלי מקצוע (גננים מקצועיים, אדריכלי נוף ומהנדסי נוף)

איך בוחרים מעצב לגינה פרטית?

יש משקל חשוב מאוד לבחירת מתכנן הגינה, ראשית חשוב להחליט האם רוצים להיעזר לשכור שירות של אדריכל נוף או מעצב גינות. ההבדל בין שני בעלי המקצוע הוא בעיקר הטווח המקצועי, כלומר אדריכל נוף יכול להעניק שירות רחב יותר ולהתייחס לצרכים כמו סלילת שבילים, הקמת מבני שירות, בריכות שחייה. בעוד מעצב גינות יכול להעניק בעיקר שירות עיצוב צמחיה. אפשר לומר שזה כמו ההבדל בין אדריכל בניין למעצב פנים.

הבחירה צריכה להיות תהליך שקול היטב ויש שלבים שונים שמומלץ לעבור לפני ההכרעה הסופית.

  • פגישה - חשוב להיפגש אחד על אחד עם המעצב או האדריכל לפני שבוחרים, כדי לראות אם הוא מתאים למה שאתם צריכים. כימיה טובה, ראיה משותפת של עקרונות העיצוב הנדרשים לכם הם תנאי הכרחי לשיתוף פעולה פורה עם בעל המקצוע.
  • תכנון והדמיה - בדקו אם ישנה אפשרות לבקש הדמיה מבעוד מועד של הגינה, לחברות מקצועיות יש בצוות המומחים אדריכל נוף שייתן מענה על כך. תוכלו לבקש שרטוט ידני או ממוחשב בתאם לתקציב שברשותכם.
  • ניסיון -  ניסיון משמעו אדם שהתנסה במגוון רחב של פרויקטים, לכן אם יש לכם פני שטח מורכבים יותר, חשוב שבעל המקצוע ידע לתת מענה לדרישות בשטח. מעבר לכך הניסיון של בעל המקצוע יכול לחסוך לא מעט כסף על ידי צמצום טעויות שעשויות להתרחש במהלך הפרויקט. כמו גם היכולת לזהות את הראש שלכם וכיצד תרצו את הגינה שלכם מעוצבת. בקשו לראות תיק לקוחות באתר או בקטלוג.
  • יכולות תכנון – תכנון הגינה, ארגון פני השטח בהתאם לשיחת האפיון הינה שלב מאוד חשוב לפני הביצוע. אם מדובר בגינה גדולה חשוב שבעל המקצוע יהיה מסוגל להוציא תוכנית לביצוע המפרטות, היכן יעבור השבילים, היכן יהיו אזורי ההצללה, היכן יהיו אזורי הישיבה, מטבח החוץ, הבריכה וכן הלאה.
  • לקוחות ממליצים – אין ספק שהמלצה מלקוח שכבר קיבל שירות עדיפה, לכן בקשו לשוחח עם לקוחות שכבר קיבלו שירות. מעבר לכך מוטב כי תבקשו לסייר בגינות ולבחון את הסגנון בשטח ולא פחות חשוב מכך, כיצד נראית הגינה לאחר מספר שנים מרגע הקמתה.
  • מחיר - לעלות אין בהכרח הרבה משמעות על רמת העיצוב, יש מעצבים טובים שעולים פחות ממעצבים מתחילים. חשוב לוודא שהמעצב שבחרתם יודע איפה אפשר להוזיל עלויות, לדוגמה מומלץ לקנות צמחים צעירים שיגדלו עם הזמן מאשר צמחים בוגרים ויקרים.   

למי לפנות

אחרי שהסברנו מה חשוב לדעת לפני שמוצאים איש מקצוע, עולה השאלה היכן לאתר אחד שיענה על הדרישות הללו. המלצה טובה ממכרים היא בהחלט אופציה, אולם באמצעות הרשת תוכלו לאתר מעצב גינות או אדריכל נוף שעל עיסוקם הוא עיצוב גינות, כמו כאן למשל, להתרשם מראש מסגנון העבודה ומתיק העבודות.

לסיכום, היעזרות בשירות של מעצב גינות שהוא גם אדריכל נוף תהיה החלטה טובה למי שמבקש גינה שתחזיק לשנים רבות, לצד אופי ואווירה ייחודית.