מידע בנושא עיצוב פנים:
המומלצים לעיצוב אופנה:
המדרשה לאופנה - לימודי עיצוב אופנה ואיפור מקצועי
שתפו אותנו ברשת!

Designs.co.il
כל הזכויות שמורות ©

עיצוב פנים

עיצוב פנים הבית הוא תהליך מרגש ומפתיע המהווה הזדמנות חד פעמית להגשמת החלום האולטימטיבי לגור בבית אסתטי, מפתיע, מרגש ומעוצב. עיצוב פנים הוא תחום באדריכלות פנים, אשר חדר לתפיסת המגורים של היום והפך לאחד המקצועות המבוקשים בארץ ובעולם.

במאמר הבא, נסקור מהן המגמות הבולטות בתחום של עיצוב הבית / עיצוב פנים, אילו סגנונות עיצוב ישנם וכיצד ניתן לעצב בחוכמה ולשדרג את חלל המגורים שלכם.

מהן המגמות הבולטות בתחום של עיצוב פנים הבית?

המגמות הבולטות כיום בתחום של עיצוב הבית הן: מגמת העיצוב המינימליסטית ומגמת העיצוב הירוקה. זרם העיצוב המינימליסטי, דוגל בסגנון עיצוב נקי, פשוט ולא גדוש. הקונספט העיקרי של עיצוב מינימליסטי תומך ביצירת מרחב מואר עם ריהוט מועט בעל קווים ישרים וזוויות חדות, תוך שימוש בצבעים ניטראליים ובהירים.

זרם העיצוב הירוק, דוגל בסגנון עיצוב אקולוגי, העושה שימוש בחומרים טבעיים, ממוחזרים אשר אינם פוגעים בסביבה. הקונספט העיקרי של עיצוב ירוק תומך ביצירת חלל ביתי המתמזג עם הטבע ואיינו מתנגד לו ובעיקר מנסה להחזיר לו את מה שנלקח ממנו באמצעות שימוש ברהיטים ממוחזרים, מערכות מתקדמות לניצול אנרגיה, שימוש בצבעי אדמה וירוק וחללים פתוחים.

אילו סגנונות של עיצוב בתים ישנם?

במרוצת השנים התפתחו להם סגנונות עיצוב רבים בתחום של עיצוב פנים הבית, כגון: עיצוב אורבני, עיצוב רומנטי, עיצוב תעשייתי, עיצוב כפרי, עיצוב פופ ארט, עיצוב ארט נובו, עיצוב רוקוקו, עיצוב אר דקו, עיצוב ים תיכוני, עיצוב צרפתי ועוד. לכל סגנון עיצוב, פילוסופיה שלמה המגדירה את עולם הצבעים, סגנון הריהוט, סוגי הטקסטורות, התאורה והטקסטיל המתאים לאופי ולקונספט העיצובי של הסגנון המדובר.

המדריך השלם לשדרוג ביתכם

כעת אתם וודאי שואלים כיצד ניגשים למלאכת עיצוב הבית – עיצוב פנים? ובכן, אנו ממליצים לכם לפעול בהתאם לכללים הבאים וכך תוכלו ליצור את בית חלומותיכם ולשדרג את איכות חייכם.

 1. תחילה ולפני הכל, אנו ממליצים לכם לבצע מחקר מקיף של חלל הבית. התייחסו לאלמנטים הקבועים בחלל ביתכם לרבות: מימדי הבית, סגנון הבנייה, כיווני האור והאוויר הטבעיים, לריצוף, לפתחים השונים בבית (חלונות ודלתות), לרהיטים הקבועים בביתכם כגון: ארונות המטבח, ארונות הקיר, אריחי האמבטיה ועוד. חקירה רוחבית של חלל ביתיכם תניב פירות במלאכת העיצוב עצמה.
 2. שנית, אנו ממליצים לכם להחליט על קונספט עיצובי מוביל של עיצוב הבית – אשר יקל עליכם וינחה אתכם בבחירת הצבעים, הריהוט והאביזרים המתאימים לחלל.
 3. קבלו השראה, בכדי להפוך למעצבים מקצועיים עליכם לשלוט בתחום הידע של עולם העיצוב ולהיכנס לראש של מגמות העיצוב המובילות כיום בשוק באמצעות עלעול במגזינים ואתרי עיצוב מובילים.
 4. משחק בריהוט – לפעמים אין ברשותנו את התקציב המתאים לרכישת הריהוט החלומי ועלינו להסתפק במה שיש. אולם אל דאגה תמיד אפשר לעשות שינוי גם עם הרהיוט הנוכחי בביתכם. כל שעליכם לעשות הוא לשחק עם המיקומים של חפצי הנוי והריהוט בחלל וליצור הרמוניה ושיח בין הרהיטים. כמו כן, תוכלו להוסיף טאצ' של צבע באמצעות בדים, כריות, שטיחים ועד.
 5. טאץ' אישי – אין כמו טאץ' אישי בכדי ליצור את החותם האישי שלכם בחלל ביתיכם. בין אם מדובר בתחביב אספנות עתיק יומין או בסגנון אומנות אהוב, תוכלו להעניק לחלל הבית שלכם טאץ אישי באמצעות כישרון ושימוש בפריטים אהובים עליכם.

חברות עיצוב פנים מומלצות: באתר zap דפי זהב תמצאו מאגר עשיר של חברות עיצוב פנים ואדריכלות בכל הארץ

טיפים לעיצוב הבית

 • עצבו את הכניסה בצורה ייחודית ומזמינה, אך נקייה.
 • הקפידו לתלות תמונות בעלות קשר נושאי או עולם צבעים משלים, בכדי ליצור קו נקי לעין, עניין ואסתטיקה.
 • הרבו להשתמש בצבעי קיר מעניינים בכדי לייצר תיחום והפרדה בין חללים שונים בבית, ייחודיות ועניין עיצובי.
 • לתאורה חשיבות רבי בעיצוב הבית והיא יכולה לחולל פלאים בחלל הבית וליצור את האווירה הנכונה. לכן הקפידו לבחור בגופי תאורה מעוצבים ומרתקים המפיצים אור ברמות שונות בכל חדרי הבית.
 • בכדי ליצור קו עיצובי נקי ומקצועי הקפידו להשתמש בחלוקה סימטרית בין חפצי הנוי והריהוט.
 • הקפידו שלא להשתמש ביותר משלושה חומרים, כגון: מתכת, זכוכית ועץ, באותו חדר בכדי שלא להעמיס על חלל החדר.
 • מצאו פתרונות יצירתיים לאפסון ואחסון של חפצים שונים בכדי ליצור מרחב נקי, פשוט ואסתטי.

לסיכום, אם ברצונכם להעניק טאץ' ייחודי לביתכם שימוש בכללים של עיצוב פנים הבית הוא הפתרון המושלם עבורכם.

רוצים להישאר מעודכנים בתחום? בקרו בנישה: מגזין עיצוב הבית מבית Allmag

שתף תוכן זה עם חבריך!
יצירת קשר | כל הזכויות שמורות © 2007-2019 Designs.co.il