עיצובים

מכינה לעיצוב

מועמדים רבים, המעוניינים להגביר את סיכויי הקבלה ללימודים אקדמיים בתחומי העיצוב במוסדות המובילים, מחליטים לעבור קורס הכנה של מכינה לעיצוב בכדי להתכונן בצורה המקצועית והטובה ביותר לקראת מבחני הכניסה למוסד האקדמי.

מהי מכינה לעיצוב?

הביקוש הרב ללימודי עיצוב בקרב מועמדים רבים, יצר תחרות גדולה על מספר מקומות הלימוד המוגבל במוסדות האקדמיים ללימודי עיצוב. מכינה לעיצוב נועדה לשפר את סיכויי הקבלה של המועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי עיצוב במוסדות האקדמיים המובילים בתחום לימודי העיצוב בארץ. התפקיד של מכינה לעיצוב הוא להכין את המועמד הפוטנציאלי לקראת מבחני המיון והקבלה של המוסד האקדמי אליו ברצונו להתקבל, זאת תוך הכרת מקצועות העיצוב השונים, הכנת תיק עבודות ועמידה בתנאי הקבלה הספציפיים של המוסד האקדמי המבוקש. כיום ישנם מסלולי מכינה לעיצוב רבים המתמקדים במקצועות העיצוב השונים, לרבות: לימודי עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי, לימודי אדריכלות, תקשורת חזותית, עיצוב אופנה, אומנות, צילום, טקסטיל וצורפות.

אילו מוסדות מציעים מסלולי לימוד של מכינה לעיצוב?

המוסדות המובילים בארץ המציעים מכינה לעיצוב הם: מכון קווים, מכללת שנקר, סטודיו B6, מכללת בניין ודיור, מכון ביטוי, המכינה הבינתחומית לעיצוב, מכללת גרפיט, מכון סטוץ, מכון שורשים, מכון אבני, מכללת ספיר והמכללה למנהל.

אילו מוסדות לימוד מובילים ללימודי עיצוב קיימים בארץ?

המוסדות המובילים בארץ בתחום לימודי העיצוב הם: בצלאל, שנקר, אוניברסיטת ת"א, המכון הטכנולוגי בחולון, המכללה למנהל, הטכניון וויצ''ו חיפה.

תנאי הקבלה למועמדים למסלולי הלימוד בתחום העיצוב מותנים בציון פסיכומטרי, במעבר של מבחני כניסה, בהצגת תיק עבודות אישי ובריאיון קבלה.

אילו נושאים נלמדים בקורס?

במהלך לימודי מכינה לעיצוב, יחשפו המועמדים הפוטנציאליים אל עולם המושגים הבסיסי של מקצועות העיצוב וירכשו כלים מקצועיים בסיסיים בתכנון ופיתוח רעיון ליצירה, בעבודה עם חומרים שונים ובטכניקות עבודה שונות.

לימודי המכינה לעיצוב מלווים בהרצאות פרונטאליות של מרצים מובילים בתחום ובהתנסות בפרקטיקה מעשית בתחומי העיצוב הרבים, עובדה המסייעת למועמדים לגבש דעה מוצקה על תחומי העיצוב המתאימים להם.

הרובד הנוסף של לימודי מכינה לעיצוב עוסק בהכנה לקראת מבחני הכניסה וראיונות הקבלה במוסדות השונים וכן בבניית תיק העבודות המקצועי של כל מועמד ומועמד.

כל אלו, מטרתם להגביר את סיכוייו של כל מועמד ומועמדת בקבלה ללימודי עיצוב במוסדות האקדמיים המובילים.

כמה זמן נמשכים הלימודים במכינה לעיצוב?

במרבית המקרים, לימודי מכינה לעיצוב אורכים בין 3 חודשי לימוד ועד שנה.

למי זה מתאים?

קהל היעד של המכינות לעיצוב כולל ברובו, מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי עיצוב במוסדות העיצוב בארץ, למועמדים שטרם החליטו על מסלול ספציפי בתחום העיצוב ומעוניינים למצוא את הנישה המתאימה להם, מועמדים המעוניינים לקבל הנחייה מפי אנשי מקצוע לבניית תיק עבודות מקצועי ואיכותי ולכל מי שמעוניין לשפר את סיכויי הקבלה שלו למוסדות עיצוב אקדמיים.

לסיכום, אם ברצונכם להתקבל אל שורותיו של מוסד אקדמי מבוקש ללימודי עיצוב הירשמו ללימודי מכינה לעיצוב.