עיצובים

מוצרי הצללה לגינה

מבין כל מוצרי ההצללה הקיימים בשוק כיום, פרגולות הן ללא ספק אמצעי ההצללה הנמכר ביותר בארץ. מעמדן הבלתי מעורער של הפרגולות כאמצעי הצללה האיכותי בשוק נקבע בזכות שני הפתרון הכפול שהן מספקות למשתמש: פיתרון הקירוי האסתטי. כמו כן, בשנים האחרונות יותר ויותר בתי אב רואים בחלל המרפסת חלל אירוח אטרקטיבי המשמש גם כמפלט מצרות היום יום, עובדה שוודאי מסבירה את הביקוש העולה לבניית פרגולות מעוצבות במרפסת הבית.

אם נתמקד בהיבטים הכלכליים, הרי כי פרגולה נחשבת לפיתרון הצללה זול לטווח ארוך הנתפסת כהשקעה העשויה להעלות את ערך הבית בפני הקונים והשוכרים הפוטנציאליים.

במאמר הבא, נספק לכם את כל המידע הדרוש לכם למען מציאת פתרונות הצללה מתאימים לביתכם.

אילו מוצרי הצללה קיימים כיום בשוק?

בשוק הישראלי ניתן למצוא כיום עשרות פתרונות הצללה במגוון עיצובים, רמות מחיר וחומרי גלם שונים. כאשר בין פתרונות ההצללה העיקריים ניתן למנות את מוצרי ההצללה הבאים:

  • סוככים – סוככים הם למעשה אמצעי הצללה וקירוי העשויים מיריעה של בד או פלסטיק עמיד הניתן לפתיחה ולסגירה בהתאם לתנאי מזג האוויר. כל סוכך יכול להיות מותאם בצורה אישית לצרכי הלקוח, כאשר באופן כללי ישנם סוככי חנייה, סוככי זרועות, מרקיזות, סוככי חלון, סוככי חנייה ועוד.
  • פרגולות – פרגולה היא מבנה חיצוני קבוע, הנבנה במטרה לספק פיתרון של קירוי, הצללה והגנה מפני גשם, שמש, רוח ולחות. כיום ניתן למצוא פרגולות מחומרים שונים כגון: עץ, אלומיניום, אבן ועוד.
  • שמשיות – שמשיה היא אמצעי הצללה נייד, המעניק פתרון הצללה מיידי למשתמש.
  • גזיבו – גזיבו הוא מבנה בעל מראה של סוכה המורכב מארבעה עמודים פינתיים וסככה.
  • אוהלים – אוהל הוא מבנה חיצוני המשמש כאמצעי לקירוי, הצללה ומכסה. האוהל עשוי מיריעות בד או פלסטיק חזקות ויתדות.

בניית אמצעי הצללה בשיטת העשה זאת בעצמך או על ידי חברה?

הדילמה הנצחית של כל בעל נכס ממוצע מתקשרת כמובן לעניין הכספי. האם כדאי לבנות אמצעי הצללה בצורה עצמאית ולחסוך בכסף או שמא לפנות לחברה מקצועית המתמחה בבניית פתרונות הצללה מגוונים כגון: סוככים, פרגולות, אוהלים ועוד.

ובכן התשובה לדילמה תלויה כאמור בשני פרמטרים עיקריים: האחד כרוך בתקציב העומד לרשותכם והשני כרוך בידע ובמיומנות המקצועית שלכם בבניית פרגולות.

במידה ועומד לרשותכם תקציב רב לצורך בניית פרגולה, היינו ממליצים לכם לפנות אל חברת הצללה מקצועית שתבנה עבורכם את פרגולת החלומות שלכם. במידה ואין ברשותכם תקציב הולם וניחנתם בכישרון בנייה אלמנטארי, נמליץ לכם לבנות פרגולות בסיסיות בשיטת העשה זאת בעצמך.

אישור בנייה

חשוב לציין כי בניית פרגולות בחצר הבית כרוכה בתכנון מקדים וקבלת אישור בנייה חוקי מצד מהנדס העירייה. מדובר בחיסרון היחידי בהליך בניית פרגולות, אולם אין ספק כי אישור בנייה זה יספק לכם פתרון הצללה אדריכלי אסתטי אשר יקפיץ את ערך הנכס שלכם, כך שבסופו של יום, הסבלנות משתלמת.

לסיכום, אם אתם מחפשים אחר פתרונות הצללה אסתטיים ואטרקטיביים מבחינה עיצובית ומבחינת המחיר אנו ממליצים לכם על בניית פרגולות כפתרון הולם.