עיצובים

עיצוב אולם

עיצוב אולם אירועים הוא אחד מן הפרמטרים החשובים להצלחת כל אירוע. זוגות רבים מעדיפים לשכור את שירותיהם של מעצבי אירועים אשר יהיו אמונים על יצירת האווירה המתאימה באירוע תוך עיצוב אולם האירוע באמצעות שימוש באלמנטים דקורטיביים מגוונים. במאמר הבא, נפרט אודות הליך עיצוב אולם ונציין מספר טיפים מנצחים לעיצוב אולם מנצח.

מה כולל עיצוב האולם?

כל עיצוב אולמות, בין אם הוא מיועד לחגיגת חתונה ובין אם הוא מיועד לחגיגת בר – מצווה, מורכב מעיצוב הפרמטרים הבאים: עיצוב קבלת הפנים, עיצוב רחבת הריקודים, עיצוב בר המשקאות, עיצוב מרכזי שולחן, עיצוב הבופה, עיצוב החופה ועיצוב פינת "זולה".

בשנים האחרונות הפכה הפונקציה של עיצוב אירועים לפונקציה מהותית ומרכזית באירוע, עובדה אשר הגבירה את הביקוש לשכירת שירותיהם של מעצבי אירועים מקצועיים.

לכל מעצב אירועים רפרטואר שלם של עיצובים בקונספטים ובסגנונות שונים, מהם יכולים הלקוחות לבחור עיצוב אולם ההולם את אופיים.

כמו כן, ישנם זוגות המעדיפים לעשות הכול בכוחות עצמם אפילו כשזה מגיע לעניין של עיצוב האולם.

תהליך עיצוב אולם אירועים

כמו בכל תחום בחיים גם עיצוב אירועים הוא תהליך המורכב מכמה שלבים עיקריים והם:

 • השלב הראשון של עיצוב האולם אירועים מתחיל בבחירת הקונספט המוביל לאירוע. כיצד בוחרים קונספט ? פשוט מאוד, תחילה נסו למצוא השראה מהאולם עצמו, כלומר אם מדובר באולם הנמצא בסמוך לחוץ הים אולי כדאי ללכת על מוטיב של עולם המים, או אם מדובר באולם הנמצא בתוך פרדס אולי כדאי ללכת על מוטיבים מעולם החקלאות. כמו כן, תוכלו לקבל השראה גם מתחומי עניין ונושאים שאתם אוהבים כגון: אלף לילה ולילה בסגנון מרוקאי. הקונספט העצובי המוביל יווסת את טון האירוע ויסייע לכם בתהליך עיצוב מתחם האירוע.
 • השלב השני בעיצוב חלל האירוע הוא עניין בחירת צבעי האירוע. גם כאן, מספיק שיש לכם את הקונספט העיצובי, תוכלו מיד לדעת מהם הצבעים המתאימים לו. למשל, אם בחרתם בקונספט רומנטי דרמטי תוכלו לבחור בצבעים כגון: אדום עם נגיעות זהב, או אם בחרתם בקונספט של ים צבעי האירוע השולטים יהיו טורקיז, ירוק וכחול. רובד נוסף של בחירת צבעי האירוע הוא בחירת שילובי הצבעים המתאימים, כגון: ירוק עם ורוד, כתום וטורקיז, לבן ושחור, שחור וכסף, לבן שחור ואדום או לבן בלבד.
 • השלב השלישי כרוך בבחירת האלמנטים העיצוביים לאולם. כאמור, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של אלמנטים דקורטיביים כגון: נרות, גופי תאורה מעוצבים, לפידים, שנדלירים, פמוטים, ואזות, שרשראות חרוזים, סידורי פרחים, אהילים, פרחים מיובשים ועוד.
 • השלב הרביעי כרוך כמובן ביישום התכנון המקורי ועיצוב האולם על פי תוכנית האב של עיצוב האולם.

עשרה טיפים מנצחים לעיצוב אולם

אם ברצונכם לצלוח את האירוע עם עיצוב אולם חתונה מושלם וצ'קים שמנים במיוחד, אנו ממליצים לכם לדבוק בעשרת העצות הבאות:

 • תחילה, הגדירו לעצמכם תקציב שיוקצה לטובת עיצוב האירוע. כך יהיה לכם קל יותר בקביעת התקציב הכולל של מעצבת האירועים.
 • שנית, נסו להגדיר לעצמכם רעיון מוביל לעיצוב האירוע, וכך תחסכו לבטים קשים במהלך פגישתכם עם המעצבת.
 • שלישית, קבעו מספר פגישות עם חברות שונות של עיצוב אירועים, התרשמו מתיק העבודות של כל חברה וחברה, בחנו האם יש לכם תקשורת טובה עם המעצב המועמד וכך תוכלו לבחור בצורה נכונה את מעצב האירוע שלכם.
 • רביעית, דאגו לכך שמעצב האירוע יראה את מקום האירוע טרם עיצוב האולם.
 • חמישית, לאחר שקיבלתם הצעת מחיר הולמת והחלטתם לשכור את שירותיה של חברת עיצוב אירועים למען עיצוב החתונה, אנו ממליצים לכם לדרוש חוזה הדדי המפרט את החובות והזכויות של כל צד.
 • שישית, תמיד טוב לבדוק אילו פרטי עיצוב אתם יכולים לקבל מאולם האירועים ללא תוספת של תשלום, ייתכן והדבר יחסוך לכם בהוצאות מיותרות.
 • שביעית, בעת בחירת האלמנטים הדקורטיביים לאולם, וודאו כי מדובר באביזרים העמידים לתנאי מזג האוויר באולם האירועים.
 • במידה ובחופה יהיו אנשים רבים, בקשו מהמעצבת שתבנה לכם חופה גדולה מהרגיל.
 • שני מוקדים שחשוב שיש להקדיש להם תשומת לב רבה בעת בחירת אולם האירועים הם השירותים והמטבח. אם שני המוקדים הללו נראים נורא, וותרו על המקום.
 • חלק חשוב של העיצוב הוא עיצוב חדר השירותים, הקפידו על עיצוב נקי ורומנטי בכדי לשדרג את האווירה במקום.

לסיכום, עיצוב אולם האירועים הוא המפתח ליצירת האווירה המושלמת באירוע.