עיצובים

מדריך לבחירת ריהוט לגינה

אם זכיתם בבית עם גינה, זכיתם בפינת חמד אמיתית. אלא שכדי לשבת בה בכיף ולארח חברים ומשפחה, צריך להשקיע בסידור, גינון ולא פחות חשוב מכך – בריהוט מתאים שהוא גם אופנתי ויפה וגם שימושי ונוח. אז איך בוחרים ריהוט לגינה שעונה על כל הקריטריונים? המדריך הבא יעשה לכם סדר.

התאמה בין הגינה לריהוט

כולנו יודעים שדברים יפים לעין הם גם מזמינים יותר. ההתאמה בין הריהוט לגינה עצמה ולאופי שלכם היא חשובה כדי לגרום לכם לרצות לשבת בגינה ולהשתמש בה יותר. ישנם סגנונות עיצוב גינה רבים – החל מגינה ים תיכונית ועד לגינה בעיצוב סיני, ובדיור כפי שאנו מקפידים להתאים פרטי עיצוב בבית, כך גם הבחירה של הרהיטים צריכה לקחת בחשבון את העיצוב הכולל של הגינה.

כיצד נבחר את החומר המתאים לריהוט?

כיום ניתן למצוא ריהוט גן העשוי מחומרים שונים, כשלכל חומר ישנם היתרונות והחסרונות שלו. לפניכם פירוט אודות החומרים הפופולריים ביותר לריהוט גן:

  • עץ - ריהוט לגן העשוי עץ, ובמיוחד עץ טבעי, הוא ללא ספק הפופולרי ביותר. הרי הגינה היא הטבע, והעץ הוא סמל הטבע. לכן, בחירה של רהיטים עשויים עץ היא הבחירה האולטימטיבית. יתרונות העץ הם עמידות לאורך שנים רבות ויופי רב, והחסרונות הם מחיר יקר וצורך בתחזוקה. את העץ חשוב לשמן אחת למספר חודשים ובחורף לכסות אותו כדי שלא יתנפח מהמים.
  • במבוק - הבמבוק בתרבות המזרח נחשב לסמל לאושר, עושר והצלחה, ואכן הוא מעניק מראה כפרי ושליו ומיוחד. הבמבוק נחשב לחומר זול יחסית, אך החיסרון העיקרי שלו הוא שהוא אינו עומד בתנאי מזג אוויר ישראלי.
  • מתכת - המתכת המשמשת לריהוט גן עוברת תהליך כימי שמונע ממנה להחליד, ובכך היא הופכת לריהוט גינה אידיאלי. היא אינה זקוקה לתחזוקה מיוחדת ואף ניתן לשטוף אותה בצינור מים ללא חשש. כשבוחרים ריהוט מתכת, חשוב לעמוד על האיכות.
  • ראטן - ראטן הוא שם כולל למינים רבים של עצי דגל הגדלים באסיה, אוסטרליה ואפריקה. ריהוט עשוי ראטן משווה לגינה מראה טרופי עז. היתרונות של הראטן הם יופי ונוחות, והחסרונות הם מחיר יקר ועמידות שמוטלת בספק בתנאי האקלים בישראל. לפיכך, אם בחרת ברהיטי ראטן מומלץ להציב אותם תחת פרגולה ולא תחת השמיים.

תחזוקת הרהיטים

בגלל שרהיטי גן עומדים חשופים תחת השמיים, הם זקוקים לתחזוקה על מנת להעביר איתנו לפחות כמה שנים טובות. חשוב לכסות את הרהיטים בימי החורף ותחת השמש הקופחת, ואם מדובר ברהיטי עץ – צריך לשמן אותם אחת למספר חודשים כדי למנוע מהם להתנפח ומחרקי לקנן בעץ.

נוחות

הגינה משמשת אותנו לישיבה רגועה ונוחה ומשרתת בדיוק מטרה זו – להתרווח, להתפנק ולתת מנוחה לגוף ולנפש. מסיבה זו, ישנה חשיבות גבוהה לבחירה של רהיטים שהם לא רק נראים טוב אלא גם נוחים באמת לישיבה ולשכיבה ממושכת. לפני שתקנו רהיטים לגן, נסו אותם בעצמכם וודאו שנוח לכם.

ריהוט איכותי הוא ריהוט חסכוני

האקלים הישראלי הוא אקלים מיוחד. חם מאוד בקיץ, ושטוף גשם בחורף. הדבר הופך למשמעותי ביותר במידה ומתגוררים באזורים מסוימים בארץ. לפיכך, רהיטים לגינה עוברים טלטלה ועלולים להיהרס לאחר עונה אחת בלבד. מסיבה זו, קנייה של רהיטים איכותיים שיעברו אתכם עונות רבות היא קנייה חסכונית. עדיף להשקיע ברהיטים איכותיים שלא נהרסים ביום חם מאשר לרכוש ריהוט גינה בכל שנה.