עיצובים

דלתות כניסה מעוצבות

מדוע דלת הכניסה לבית היא פריט כל כך חשוב? הרי היא לא מהווה אפילו אחוז אחד משטח הבית. התשובה לכך ברורה: זהו שער הכניסה לבית, הפריט העיצובי הראשון שעומד למבחן האורחים. דלתות כניסה מעוצבות, אם כן, יכולות לשנות את מראה הבית כולו.

מעצבי פנים רבים מבינים היום עד כמה חשוב להקפיד על העיצוב המתאים גם כשמדובר על דלתות כניסה. יש לכך היבט אסתטי חשוב: הרי כל מי שבא לבקר – ואפילו אתה בעצמך – שופט את הדירה בעיקר על פי ההתרשמות הראשונית. דלת מסוגננת, מעוצבת ויפהפייה תהלך קסם על כל מי שיראה אותה ותשפיע על דעתו לגבי הבית כולו.

מה זה אומר בכלל, דלתות כניסה מעוצבות?

ראית פעם דלתות כניסה פשוטות מעץ? או כזו מפלדה, עם ציפוי חום ומתקלף? כנראה שנתקלת בדלת כניסה סטנדרטית. אבל היום, הסטנדרט מפנה את מקומו לחדשנות, לעיצוב, ליופי ולמראה המיוחד. אלו התכונות החשובות של דלתות הכניסה.

היום אפשר למצוא בשוק דלתות במגוון דגמים וגדלים המתאימות לכל בית. במפעלי ייצור לדלתות תוכל למצוא גם כאלו שמעוצבות באופן אישי ועל פי תבנית מקורית שעוצבה יחד עם הלקוח. הדלתות המעוצבות בעידן המודרני כוללות שימוש בעץ, זכוכית, מתכות מסוגים שונים ואלפי פריטים עיצוביים עליהם הדורות הקודמים כלל לא חשבו.

אנחנו חיים בעידן בו הדלת לא נוצרת רק לתפקידה המקורי: להגן על הבית ולשמור על פרטיות הגרים בו. דלתות הכניסה המעוצבות הן כאלו ששמות דגש בראש ובראשונה על המראה ולכן כוללות פריטים שבעבר לא נראו במחוזותינו, כמו אבני חן, מראות, עיטורים שונים ממתכת, הדפסים ודוגמאות על זכוכית ועוד. אלו דלתות מעולם אחר.

לעצב דלת כניסה שתתאים לאופי הבית

דלתות כניסה צריכות להתאים בצורה מושלמת לעיצוב הפנים של הבית ובו זמנית גם לחלקו החיצוני. לכן, ההתאמה לא תהיה פשוטה בדרך כלל. הנה כמה טיפים לעיצוב נכון:

  • דלת עץ כבדה תתאים בעיקר לבית שעשוי רובו עץ ואבן
  • משרד הייטק משוכלל ומודרני, ידרוש דלת 'נקייה', עשויה זכוכית ומתכת עדינה
  • דלת לבנה עם עיטורים ודוגמאות פרחים תתאים לבית שרובו לבן ומשופע בצמחייה
  • נסה להתחשב בעיצוב גם בחלק החיצוני, סמוך לדלת הכניסה
  • רוצה דלת עם זכוכית? וודא שמדובר בזכוכית מעובה
  • בחר צבע בולט, אך לא בולט מידי, שלא 'יכאיב' לעין

דלתות מעוצבות ששומרות על בטחון הדיירים

שלא תטעה: הדלתות המעוצבות שומרות על הבית בצורה מושלמת. למעשה, דלתות הכניסה המעוצבות יהיו לעיתים בטוחות יותר מהדלתות הבסיסיות המוכרות: ישנן דלתות מעוצבות רבות בהן נעשה שימוש בכמות גדולה של חומר. אלו יהיו כבדות, עבות ובטוחות יותר מהדלתות הסטנדרטיות.

למעשה, הטרנד העיצובי של דלתות הכניסה רק דרבן את היצרנים לחשוב על פתרונות בטיחותיים מגוונים ומשוכללים יותר. כך, תמצא בחנויות השונות דלתות כניסה מעוצבות שכוללות קוד מיוחד, כאלו בעלות נעילה כפולה ומרובעת וכאלו שמציעות נעילה משולבת. עכשיו, כשאתה יודע את זה, אתה יכול להיות רגוע.

דלתות כניסה יפות מוסיפות גם במובנים אחרים

דלת כניסה מעוצבת תתרום כמובן להרגשה הטובה ולמראה המיוחד של הבית, אך בראייה רחבה יותר היא תתרום פי כמה. חשוב על הרגע בו תרצה למכור את הדירה: דלתות כניסה מעוצבות יהוו זרז למכירה ויותר מזה – הן יעלו את ערכו של הבית. עבור אדם שהתעקש לעצב את הכניסה לביתו בכל מחיר, זוהי תמורה נפלאה.