עיצובים

האיפור בעולם האופנה

החלום הרטוב של כל מאפרת מתחילה הוא לאפר בתצוגת אופנה. הרי מה כל-כך מיוחד בתצוגות אופנה שמושך אליהן את מיטב המעצבים, המפורסמים ואנשי התקשורת? הן נחשבות לטופ ולזוהר של עולם העיצוב, והרגע בו הדוגמנית פוסעת על המסלול כשמסביבה צלמים ואנשי אופנה ופרסום – הוא שיא האירוע. שבוע האופנה המתקיים בישראל מדי שנה הוא האירוע המתוקשר ביותר, ועבור מי שנמצא בתחום, החל ממעצבי בגדים ועד למפארים – מדובר בפסגת השאיפות המקצועיות. אם כך, לא פלא שמאפרות מקצועיות רבות, מתחילות וותיקות כאחד, חולמות ושואפות להגיע למעמד. עם רצון, השקעה ולמידה של התחום – זה בהחלט אפשרי.

איפור – זה לא תחביב, זה מקצוע

מרבית הנשים מתעסקות באיפור בשלב מוקדם של חייהן – כתחביב וכאיפור עצמי. אלא שאיפור מקצועי הוא אינו תחביב, ועל מנת להתקדם בתחום ולהתפתח, יש צורך לעשות קורס איפור מקצועי וללמוד את הסגנונות, את הטרנדים, את שילובי החומרים, את מבנה הפנים וכד'. בניגוד לתחומים אחרים ותיאורטיים מאוד, מדובר בקורס שהוא מעשי ברובו, ואין תחליף להתנסות המעשית. יתרה מכך, מרבית מקומות העבודה המעסיקים מאפרות, כדוגמת הפקות טלוויזיה, קטלוגים ותצוגות אופנה – מעוניינים לעבוד עם מי שסיימה קורס איפור מקצועי ומחזיקה בתעודה. חשוב לדעת שיש הבדל משמעותי בין הידע והיכולות של מי שסיימה קורס איפור למי שהתנסה באיפור כתחביב.

איפור עם אמירה

תצוגות אופנה, כאמור, הן אירוע מלא גלאם ושואו, וכל מי שרוצה להראות ולהיראות – בין אם הוא עוסק בעולם האופנה בעצמו ובין אם הוא חובב אופנה מושבע – מגיע אליהן. כידוע, בתצוגות אופנה מה שמקבל את עיקר היחס הוא הבגד עצמו, שכן בתצוגת אופנה החברות השונות מפרסמות בגדים. אבל כמו שכולנו יודעים – שום לוק לא יהיה שלם ללא איפור תואם, ותעשיית האופנה קשורה היטב לעולם האיפור. תצוגות אופנה הן ביטוי עצמי של יופי שאמור לעורר בצופה מגוון של רגשות. כדי שנרצה לרכוש את החליפה האלגנטית או את השמלה הקיצית שעל הדוגמנית, אנו צריכות וצריכים להרגיש את האירוע בו נלבש אותן – את האיפור, את השיער, ואפילו את ריח הבושם. האיפור הוא ללא ספק משלים את מה שהבגדים מביעים, ולא תראו דוגמנית על המסלול שלא מאופרת באיפור מקצועי ומוקפד.

להמציא את עצמך מחדש בכל תצוגת אופנה

כמו בכל עבודה, אחד הדברים הכיפיים ביותר הוא השינוי, הגיוון וההכרח להתפתח ולגדול. בעולם האיפור בהחלט יש את הסיפוק הזה שגורם לך להמציא את עצמך ולהתחדש בכל פעם מחדש, והוא בא לידי ביטוי במיוחד בתצוגות האופנה. תצוגה העוסקת בבגדי מעצבים תדרוש איפור אלגנטי, עמוק ומרשים, בעוד תצוגת אופנה של בגדי קיץ ויום-יום תדרוש איפור קליל, קיצי ושאינו מעמיס על עור הפנים. בדרך כלל המאפרת היא זו שקובעת את הטון ואת סגנון האיפור, ומכך ניתן להבין עד כמה גדולה ההשפעה שלה על הצלחתה של התצוגה. יחד עם זאת, למרות הידע והניסיון שנדרשים ממפארת בתצוגות אופנה – ניתן לראות מאפרות צעירות ומתחילות מאחורי הקלעים, שסיימו קורס איפור והגיעו עם תיק עבודות מגוון ועשיר. כמו שמעצבי האופנה מקפידים להתחדש עם חומרים, שילובים ואלמנטים חדשים עם כל ליין שלהם, כך המאפרת המקצועית נדרשת להשתבח ולהמציא את עצמה מחדש בכל תצוגת אופנה.