עיצובים

עיצוב עגילים

עיצוב עגילים הוא תחום בעיצוב תכשיטים, שהפך בשנים האחרונות לאחד מן האקססוריז האופנתיים, שיש בכוחם לחולל פלאים במראה הכללי של כל אישה וגבר. חברות תכשיטים רבות מחזיקות בקולקציות מגוונות של עגילים בסגנונות שונים התואמים לטרנדים של שוק האופנה העולמי, עגילי יהלום, עגילי כסף וזהב ועוד.. במאמר הבא, נבחן מהו עיצוב עגילים ונסקור אילו סוגי עיצוב פופולאריים של עגילים רווחים בשוק האופנה העולמי.

עגילים על קצה המזלג

עגילים הם תכשיטים טבעתיים הנענדים לרוב על האוזן או בכל אזור מחורר אחר בגוף. עגילים נחשבים לאחד מאביזרי האופנה העתיקים בעולם, אשר בעבר שימשו בדרך כלל לציון השתייכותם של בני האדם לחברה, למקצוע או לדת מסויימת. כיום ניתן למצוא עגילים בעיצובים מרהיבים, העשויים מחומרים יקרי ערך, כגון: עגילי זהב, עגילי יהלומים ועגילי פנינה ומנגד, גם ניתן למצוא עגילים העשויים מחומרים זולים יותר, כגון: עגילי סברובסקי, עגילי חרוזים, עגילי כסף, עגילי נחושת ועוד. לרוב, ניתן למצוא שלושה סוגי עיצוב עגילים בחיבורים שונים והם: עגילים המושחלים לחור האוזן. עגילי קליפס, המורכבים מקפיץ הנצמד לאוזן ללא חור ועגילי סוליטר הנצמדים לאוזן ומיועדים לענידה קבועה.

אילו טכניקות של עיצוב עגילים קיימות כיום ?

אמנים העוסקים בתחום של עיצוב עגילים משתמשים בטכניקות רבות ליצירת העגילים, לרבות: שזירה בחרוזים, שיבוץ, הלחמה עדינה, הרכבה ועוד.

באילו חומרי גלם משתמשים למען עיצוב עגילים ?

עיצוב עגילים נעשה באמצעות שימוש בחומרי גלם מגוונים לרבות: זהב, כסף, זהב לבן, זהב אדום, נחושת, פלסטיק, פימו, בדים, גולדפילד, ציפוי זהב, חרוזים, אבני סברובסקי, יהלומים, אבני חן ועוד.

באילו כלים משתמשים מעצבי תכשיטים עבור עיצוב עגילים ?

מעצבי תכשיטים המתמחים בעיצוב עגילים משתמשים בכלים הבאים ליצירת העגילים: מלחם, פלאייר, קאטר (גזרן), נול חריזה, אקדח דבק, פינצטה, מרקע ועוד.

אילו סוגי עיצובי עגילים ישנם ?

כמו בעולם האופנה גם בעולם התכשיטים ישנם טרנדים שונים של עיצובי עגילים המתחדשים מדי שנה, כאשר לרוב נוכל למצוא את העיצובים הבאים: עגילי שנדליר, עגילי ג'יפסיז, עגילי חישוק, עגילי שרוך, עגילי טיפה ועוד.

טיפים למעצבי עגילים מתחילים

  • אם מלאכת עיצוב עגילים נראית לכם משימה קשה, תוכלו להיעזר בסטים מוכנים לעיצוב עגילים בהרכבה עצמית. כך שלא נדרש חוש אופנתי מחודד.
  • שריינו לעצמכם משטח עבודה מקצועי המיועד להקל על מלאכת הכנת העגילים, מבלי שחומרי הגלם יתפזרו וייעלמו.
  • הכינו מבעוד מועד את כל חומרי הגלם הנחוצים לכם להכנת העגילים, בכדי להקל על תהליך עיצוב העגילים.
  • חישבו תמיד על קונספט עיצובי, על השראה, על צבעים ועל חומרים מעניינים המתאימים למלאכת עיצוב תכשיטים. תוכלו לקבל רעיונות ממגזיני אופנה, תצוגות אופנה, חנויות אופנה ואקססוריז, תרבויות ומקומות בעולם ומהם ליצור קולקציית עגילים טרנדית ואופנתית.

לסיכום, אם יש לכם חוש לאסתטיקה, ליופי, לטכניקה ולאומנות, עיצוב עגילים הוא המקצוע הנכון עבורכם.