עיצובים

לעצב את חדר השינה בצורה הטובה ביותר

חדר השינה הוא אחד החדרים הכי חשובים. בו אנו נחים אחרי יום העבודה, מתרגעים מול תוכניות אהובות בטלוויזיה ונהנים מזמן איכות לבד או בזוג. משום כך, רצוי להשקיע בעיצוב חדר השינה, ליצירת האווירה הכי נכונה. הכללים והטיפים הבאים יעזרו לך בכך.

מרווח, נעים ולא צפוף

ככלל, כדאי להימנע מאווירה דחוסה. ואכן, כלל יסודי בעיצוב חדרי שינה הוא לדאוג לכך שהוא יהיה מרווח ונעים ככל האפשר. זו הסיבה שכאשר מכניסים רהיט חדש, בין אם זה מיטה חדשה ובין אם זה ארון לחדר שינה, צריך להביא בחשבון את גודל החדר. הטרנד המוביל הוא להעדיף להימנע מחדר צפוף ודחוס. מרחב נוח ונעים, בשילוב רהיטים קלילים, מכניס אווירה נעימה ונינוחה. יחד עם זאת, צריך לוודא שיש בפנים מספיק מקומות לאחסון בגדים, מצעים, כלי מיטה וכיוצא בזה.  

צבעים בהירים ומרגיעים

אמנם על טעם ועל ריח לא כדאי להתווכח, אבל רוב האנשים ירגישו בנוח בחדר שינה שהצבע המרכזי שבו נוטה לבהיר. גוונים בהירים, של רהיטים ושל צבעי הקירות, מחזקים את האווירה של השלווה והנינוחות. צבעים בהירים יוצרים אפקט פסיכולוגי מרגיע ומשרה מנוחה ושלווה. יתר על כן, גוונים מהסוג הזה נותנים תחושה של חדר גדול יותר מכפי שהוא.

אם החדר יחסית צפוף וקטן, מומלץ להוסיף מראה גדולה. מראה גדולה על הקיר או מחוץ לדלת הארון, מכפילה את האור ואת גודל החדר (לכל הפחות מבחינת התחושה האישית). גם התאורה המומלצת הינה בהירה ורכה יחסית וניתן להשתמש בעמעמם (דימר). אם אוהבים צבעים אנרגטיים, אפשר להוסיף מגע צבעוני בעזרת אקססוריז, כיסויי המיטה, מצעים, כורסא אישית מיוחדת וכדומה.

השקיע בחלון מעוצב ואפילו מבודד אקוסטי

בחדר השינה כדאי להשקיע בחלון מעוצב. אם ניתן לפתוח חלון גדול שיכניס אוויר ואור טבעי, מה טוב. אם החלון מצומצם ולא גדול, עדיין אפשר לשפר אותו. למשל, התקנה של תריסים מעוצבים חשמליים או ידניים. ניתן לתלות ווילונות שקופים למחצה. אם מתגוררים בקומה שמחייבת התקנה סורגים, אפשר להתקין סורג חדיש ושקוף, שלא חוסם את כניסת האור או את הנוף. במידה והבית שלכם נמצא בסביבה רועשת, ניתן להתקין חלונות אקוסטיים, שחוסמים את כניסת הרעש פנימה. זה מאוד מועיל לאיכות השינה ולחוויה היום יומית השלווה.

שפרו את הקירות עם אומנות

טאץ' יפה ונעים תוכלו להשיג כאשר תקשטו את הקירות עם יצירות אומנות. ניתן להזמין הדפסים של יצירות אומנות קלאסיות או להזמין תמונות על קאנבס. בחרו תמונות גדולות או קטנות, לפי טעמכם, בסגנון רומנטי, תמונות מטיולים משותפים או מאתרים מיוחדים שבהם ביקרתם. אם אוהבים סגנון מופשט, ניתן לתלות פוסטרים בסגנון זה. לחובבי קומיקס, גם זה טרנד חזק כיום – תמונות בסגנון קומיקס (לכל גיל, גם למבוגרים), בהתאמה אישית.