עיצובים

עיצוב חדרי אמבטיה

השינוי שחל בתפיסת חלל האמבטיה וראייתו כחדר מרכזי בבית, הפך את נושא עיצוב חדרי אמבטיות לגולת הכותרת בעיצוב פנים. חלל האמבטיה איננו עוד חדר רחצה פונקציונאלי אלא חדר מגורים וספא מפנק המרוהט במיטב הכלים הסניטריים, האביזרים, ארונות אמבטיה וגופי התאורה. הרעיון העומד מאחורי עיצוב חדרי אמבטיה הוא כי יש ליצור חוויה של רוגע, פינוק ואסתטיקה לגוף ולנפש, חוויה אשר תאפשר לנו להיטהר ולשכוח לרגע מצרות היומיום. לאור זאת, אנו רואים כי מגמות וטרנדים בתחום העיצוב נכנסו חזק אל תוך חלל האמבטיה והולידו פיתוחים מרתקים ומפתיעים.

תכנון חדרי אמבטיה

קריטריון מרכזי בתהליך כרוך בתכנון מדוקדק של חדר האמבט. אם ברצונכם לתכנן נכונה את עיצוב חדר האמבט הפרטי שלכם, אנו ממליצים לעקוב אחר הפרמטרים הבאים:

 • בחירת קונספט וסגנון עיצובי – בדיוק כשם שבשאר חדרי הבית, אנו מחליטים על קו עיצוב ייחודי, כך גם כדאי לבחור קונספט עיצובי מוביל לחדר האמבטיה. מגמות העיצוב השולטות כיום בהליך של עיצוב חדרי אמבט הם: סגנון יפני מינימליסטי, סגנון רומנטי עתיק, סגנון מודרני, סגנון ויקטוריאני, סגנון טבעי – כפרי, סגנון שבי שיק וסגנון אקולוגי.
 • מידות חדר האמבטיה – השלב השני הוא שלב המדידות. כמו בכל תהליך של עיצוב פנים התייחסות נכונה למידות החדר וגודלו של החלל תאפשר לכם לעצב נכונה את חדר האמבטיה. באופן כללי, כאשר אנו מתייחסים למידות חדר האמבטיה עלינו לקחת בחשבון את מידות הכלים הסנטיריים, לרבות: מידות האסלה, הכיור, ג'קוזי האמבטיה או המקלחון.
 • צבעי האמבטיה – בשלב הבא, לאחר שבחרנו בקונספט עיצובי מוביל ולאחר שבחנו את מידות חדר האמבטיה, עלינו לבחור את צבעי האמבטיה. באופן כללי, הצבע הקלאסי והפופולארי ביותר לאמבטיות הוא כמובן הצבע הלבן, אולם כיום נכנסו מגמות של צבע כגון: אפור, שחור, נגיעות של זהב, אדום, כתום, אפרסק ועוד. השתדלו להתאים בין הקונספט לצבעי האמבט, לדוגמא אם הקונספט העיצובי שבחרתם הוא סגנון ויקטוריאני, הרבו להשתמש בנגיעות של זהב, טפטים פרחוניים וכלים סניטריים מעוגלים ומפוארים בסגנון עתיק.
 • בחירת כלים סניטריים – השלב הבא בתהליך כמובן כרוך בבחירה הקפדנית של הכלים הסניטריים. כיום, ניתן למצוא מעצבים בעלי שם המכתיבים טרנדים חדשים בתחום הכלים הסניטריים ההופכים את "חדר הכיסא והאמבט" לחלל מפואר המעוצב בדקדקנות. כיום תוכלו למצוא כיורים ואמבטיות מחומרים ייחודיים כגון: נירוסטה, עץ, זכוכית, קרמיקה ונחושת, ברזים ואגני אמבטיה בעיצובים שונים, ארון אמבטיה וריהוט חדרי אמבטיה כגון: שידות עץ מיוחדות, מראות עם פיתוחים שונים וכסאות מיוחדים.
 • בחירת חומרים לאמבטיה – רובד נוסף הנכלל בתהליך העיצוב הוא בחירת החומרים שישלטו בחדר, לרבות: שיש, אקריל, קוריאן, עץ, מתכת ועוד.
 • אביזרי אמבטיה – השלב האחרון בתהליך כולל את בחירת אביזרי האמבטיה, לרבות: סט המגבות, המתלים, וילון האמבטיה, שטיח האמבטיה, הסבוניות, מעמדים לנייר הטואלט ועוד.

טיפים לשדרוג או עיצוב חדרי אמבטיה

אם גם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך עיצוב חדרי אמבטיה או אם ברצונכם לשדרג את האמבטיה הנוכחית, עקבו אחר הטיפים הבאים וגם אתם תוכלו לחולל פלאים בחדר האמבטיה הפרטי שלכם.

 • כאשר מתחילים בהליך של עיצוב או שדרוג חדר האמבטיה, מוטב לתכנן את האלמנטים בחלל האמבטיה בהתאם למיקום לצנרת האינסטלציה.
 • אם החלטתם להתקין חיפוי קרמיקה לקירות האמבטיה עליכם לתכנן את תחתית האמבטיה עם תחתית המנקזת את המים לתוכה כמו בריכה ושומרת כי האמבטיה לא תתרטב.
 • אם ברצונכם ליצור תחושת זרימה בחדר האמבט הקפידו להציב את האסלה ואת ארונות האמבטיה בניתוק קל מהרצפה.
 • הקפידו להציב גופי תאורה עם אור נעים ליצירת אווירה שלווה וטהורה.
 • הקפידו לייצר חללי אוורור מתאימים בחדר האמבטיה ובו זמנית שימרו על פרטיות היושבים.
 • בחדרי אמבטיה קטנים מומלץ מאוד לשמור על גוונים בהירים ולשלב מראות היוצרות אשליה של גודל.
 • קשטו את חלל האמבטיה באביזרים צבעוניים דקורטיביים, השקיעו במגבות איכותיות ובסלסלות קש תואמות, נרות ריחניים וסבונים איכותיים, ליצירת אווירת ספא אולטימטיבית בחדר האמבטיה.

לסיכום, אם ברצונכם לתכנן נכונה את חדר האמבטיה הפרטי שלכם מלאו אחר הטיפים וכללי התכנון של עיצוב חדרי אמבטיה ותוכלו ליצור לכם חלל אסתטי, אינטימי ומרגיע.