עיצובים

עיצוב חדרי תינוקות

תורת עיצוב חדרי תינוקות, הינה תורה שלמה, אשר נועדה ליצור את הסביבה הראשונית המתאימה לתינוק הרך, שזה עתה נולד. חדר התינוקות הוא הסביבה השנייה עמה נפגש העולל לראשונה, לאחר שבילה תשעה חודשים שלמים בסביבה הכי מוגנת בעולם – רחם אימו.

אם גם אתם רוצים לעצב את חדר התינוקות המושלם עבור הבייבי החדש שלכם וליצור לו סביבה נעימה, רכה, בטוחה ומוגנת, תוכלו לעשות זאת באמצעות הטיפים שיוצגו בכתבה שלפניכם.

השלבים לעיצוב חדר תינוקות מואר, אלגנטי וקסום:

  • קונספט עיצובי – השלב הראשון כולל כמובן את בחירת הקונספט העיצובי. כאן, עליכם להתחבר למעצב שבכם ולהחליט מהו הנושא המוביל לעיצוב החדר, למשל: האם הקונספט הנבחר הוא חדר בסגנון עולם המים ? עולם החיות ? עולם הפיות ? עולם התחבורה ? עולם האגדות, דיסני, עולם התנ"ך, ועוד. לפי הקונספט נוכל לחשוב על האבזור המתאים ועל הצבעים הנכונים לחדר.
  • גודל החדר – השלב השני הוא התייחסות למבנה ולגודל החדר, כאשר עלינו להקפיד על כלל אצבע עיקרי: במידה ומדובר בחדר תינוקות קטן, מומלץ לבחור בגוון צבע בהיר וללכת על ריהוט מינימליסטי ומצומצם.
  • צבע החדר – השלב השלישי בעיצוב הוא בחירת גווני החדר וצבע הקירות. התאמת צבעים היא החלק הקריטי של העיצוב, כיוון שזוהי ההחלטה הגורלית ביותר שתקבע את הטון הכללי של החדר, לכן הקדישו לכך מחשבה רבה. יש לציין כי על פי מחקרים שונים, וכן על פי תורת הפאנג שווי, מומלץ מאוד לא לצבוע את קירות חדרי התינוקות בצבעים עזים מדי, כיוון שהם צורמים לעין ויוצרים אווירה לא רגועה לתינוק. לעומת זאת, בחירה בצבעי פסטל רכים ובהירים מבטיחה לתינוקכם שינה ערבה, מאושרת ורגועה. גם לצבע ריצפת החדר חשיבות גבוהה, האם מדובר ברצפת פרקט או בפתרונות ריצוף אחרים.
  • בחירת ריהוט ואביזרים נלווים – השלב השלישי בעיצוב כולל את רכישת ובחירת הריהוט והאביזרים הנלווים. לצערנו הרב, לא לכולם היכולת הפיננסית לרכוש את ריהוט החלומות שלהם, אולם אל דאגה אם קצת רצון וקצת יכולת, תוכלו לעשות הכל במו ידיכם באמצעות שבלונות, מדבקות וצבעים ייחודיים וכך תוכלו להפוך עולמות עם רהיטים מחודשים. מומלץ מאוד לפתוח את הראש ולהיכנס לאתרי עיצוב חדרי תינוקות וילדים ולרכוש כמה מגזינים בכדי לקבל השראה. הדברים שצריך להשקיע בהם כסף ומחשבה הם: תאורה, מזרן אורטופדי ומשטח החתלה מרווח, נוח ונעים. וזיכרו, ריהוט מעץ משרה אווירה רכה ונעימה יותר מאשר ריהוט מברזל.

לאיזה ציוד נזדקק בעת עיצוב חדרי תינוקות?

לאחר שגיבשנו את הקונספט העיצובי המוביל לחדר, כל שנותר לנו לעשות הוא לרכוש את הציוד הדרוש למלאכת עיצוב חדרי תינוקות. כאמור, הכול מתחיל ונגמר בהתאמת הצבעים, לכן ראשית יש לרכוש את הצבעים ואת ציוד הצביעה או את הטפטים הרצויים. לאחר שסיימנו את מלאכת הצביעה עלינו לרכוש את רהיטי החדר הבאים: מיטת תינוק, תאורה ואהילים, וילונות וקרניזים, שידת החתלה, ארונות, מדפים, ספסלי אחסון ועוד. לאחר רכישת הריהוט, אפשר להתחיל במלאכת הסטיילינג הכוללת את מיקום השטיחים, הכריות, התמונות, המדבקות הדקורטיביות ואביזרים נוספים.

לסיכום, אם ברצונכם ליצור את הסביבה המושלמת לילדיכם – עיצוב חדרי תינוקות הוא התשובה המושלמת עבורכם.