עיצובים

איך לבחור שטיח למשרד

לעיצוב משרד ישנה חשיבות רבה ומשמעותית. המראה הכללי של המשרד הוא זה שיוצר את הרושם הראשוני עבור לקוחות ושותפים פוטנציאליים, ומהווה למעשה את כרטיס הביקור שלנו. משרד נקי, מעוצב בטוב טעם ומשדר אלגנטיות יהיה גם מראה לעסק יעיל, מתפקד ומקצועי. שטיח למשרד עושה את העבודה היטב – הוא מעלה את רמת העיצוב, משדר תחושה נעימה וביתית וניתן לבחור במגוון של סוגים, דגמים וצבעים.

היתרונות של שטיח למשרד

  • משדר יוקרה - נכון, ישנם סוגים שונים של שטיחים – משטיחים פשוטים ועד שטיחים שעירים המשדרים יוקרה, אך מה שבטוח הוא ששטיח משדר הרבה יותר סטייל מכל חיפויי רצפה אחר.
  • משדר אווירה ביתית וחמימה - שטיח אמנם לא יתאים לרצפה של מפעל, אך אם ברצונכם לשוות למשרדים שלכם מראה ביתי ומשפחתי לצד מראה יוקרתי, ולגרום גם ללקוחות וגם לעובדים להרגיש בבית – שטיח עושה את העבודה בכך שהוא בדיוק ההפך מתחושה של קור וניכור.
  • אקוסטי - במהלך היום, בעיקר במשרד פעיל, יש רעש מתמיד של נעליים רוקעות וכסאות זזים. שטיח מונע את הרעש, והופך כל משרד רועש למשרד שקט ונעים לעבודה.
  • זול ביחס לחומרים אחרים - שטיח אמנם מלא ביתרונות ובתכונות טובות, אך זול ביחס לחיפויי כדוגמת פרקט או גרניט פורצלן.
  • בטיחותי - על שטיח לא ניתן להחליק, ואם נופלים עליו הוא בהחלט מרכך את המכה. בנוסף, כלים שיפלו על השטיח לא בהכרח ישברו, לעומת רצפות קרמיקה או אבן שיגרמו להם להתנפץ לכל עבר.

מה צריך לקחת בחשבון לפני שניגשים לבחור שטיח?

היצע השטיחים הוא עצום – סגנונות שונים, חומרים וצבעים שונים ועוד. וכדי לבחור באופן יעיל, כדאי לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיצמצמו את הרשימה. אם מתחשק לכם ליצור במשרד אווירת עבודה רצינית מצד אחד, ומצד שני לאפשר לעובדים לחוש חמימות וביתיות, השטיח המודרני יתאים לכם. הוא עשוי מסיבים סינטטיים מיוחדים, אשר מאפשרים לנקות אותו בצורה איכותית וראויה. כמו כן, מראה השטיח הינו מראה דקורטיבי, אשר יוצר אווירה חמימה ויוקרתית. יש להתייחס אל גודל השטיח – האם הוא יהיה עגול ובמרכז החדר, או שמעוניינים בשטיח מקיר לקיר, שיהווה ממש מעין "רצפה"? האם רוצים שטיח צמר שיהיה נעים למגע או שדווקא שטיח דחוס וקשה יותר יעשה את העבודה? כמו כן, יש לבחון את התנועה שתהיה על השטיח. ככל שילכו עליו יותר אנשים ויהיה אף סיכון לשפיכה של כוסות קפה וכד', כך השטיח נדרש להיות יותר עמיד וקל לניקוי. לסיכום – גודל השטיח, הסוג שלו והעמידות שלו הם שיקבעו את מחירו.

לבדוק את התאמת השטיח למשרד שלכם

חשוב להקפיד ולבחור שטיח למשרד רק לאחר שנחשפתם לסוגים שונים של שטיחים. כשתגיעו לבחור את השטיח המתאים, תוכלו לבקש לראות שטיחים הנמצאים בחדרים שונים תחת תאורה שונה. צבע השטיח צריך להתאים לצבע הרהיטים ולצבע התאורה כדי ליצור עיצוב מושלם בחדר. אין ספק שלקבל החלטה ולבחור בשטיח אחד מבין מאות דגמים זו יכולה להיות משימה לא פשוטה, אך לאחר ההתרשמות שלכם שהשטיח מתאים לסגנון המשרד, שאלו על התחזוקה שלו והאם יש לו ביטוח ולכמה זמן. שטיחים נוטים להתלכלך, בין אם בגלל נוזלים שנשפכים ובין אם בגלל נעליים מלוכלכות, ואין בזה משהו רע. הפתרון הוא ניקוי שטיחים, ולכן צריך לבדוק שהשטיח מסוגל לקבל אליו חומרי ניקיון שונים.

בחירת שטיח למשרד – המראה הקובע

בחירה של שטיח צריכה להיעשות בהתאם למטרת החדר והאווירה הנדרשת בו. יש לשים לב, שמשרד בו יושבים עובדים הינו שונה מחדר ישיבות, ולכן השטיח צריך להיות שונה בחומר ובעמידות שלו. כמו כן, משרד שמקבל אליו לקוחות, מומלץ שיבחר גם הוא בשטיח חזק במיוחד ובצבע שמשדר אווירה נינוחה ורגועה. השתמשו בתקציב שלכם באופן מושכל והגדירו מראש את הצרכים שלכם. לאחר שתדעו מה צריך להיות בשטח שאתם מחפשים, תוכלו להתפנות לעניין העיצובי ולבחור את הצבע המתאים וכן לבחור ממגוון העיצובים הקיימים היום בשוק.

המאמר נכתב בשיתוף השטיח האדום