מידע בנושא עיצוב פנים:
המומלצים לעיצוב אופנה:
המדרשה לאופנה - לימודי עיצוב אופנה ואיפור מקצועי
שתפו אותנו ברשת!

Designs.co.il
כל הזכויות שמורות ©

גופי תאורה

כיצד תעצבו את סגנון הבית באמצעות גופי תאורה?

גופי תאורה, התכשיט של הבית

זהו אינו סוד, שהתאורה מגדירה את החללים ואת האווירה בבית, היא עושה זאת באמצעות הטון, הטקסטורה והגוון, יש בכוחה להפיח אלומת אור דקורטיבית, שצובעת את הקירות בצורות מעניינות, יש בכוחה להעמיק את האופי של החלל, ולאפשר לנו להשתקע באמת ולהתרווח. שילוב נכון שלה, מצליח להעצים את העיצוב הנבחר. כיצד תעצבו את סגנון הבית באמצעות גופי תאורה?

גופי תאורה לעיצוב אורבני- תעשייתי

העיצוב האורבני והתעשייתי שואב את השראתו ממרכזי הערים השוקקות בעולם, מתחם הסוהו בניו יורק, שיקגו, לונדון, אמסטרדם ופריז. כל אלו מאופיינים בחומרי בסיס מאבן, עץ ומתכת, אשר מצליחים לחשוף את הגולמיות בחומר, האווירה לא בהכרח אסתטית כמו "אמתית" הסגנון האורבני תעשייתי מתיימר, כמה שיותר להתחבר לסביבה המקיפה את מרחב המגורים, ומהווה את הלב הפועם וההשראה שלו. גופי תאורה, שיתאימו לסגנון זה יגיעו בצורות גיאומטריות, ישמרו על האפקט המתכתי, או ידגישו את גולמיות החומר כמו חיתוכי בטון למיניהם, אנו נראה נורות פחם, וגופי תאורה, שנוצרו בחומרים גולמיים אחרים כמו ברזים, רשתות ועוד.

הרעיון במקרה זה הוא ליצור את התחכום ולהרחיב את הפרספקטיבה באמצעות הטקסטורה והצורה.

גופי תאורה לעיצוב רומנטי, כפרי, פרובנס

עיצוב הפרובנס אהוד מאוד על רבים מבנינו, הוא משלב בין בתי המלוכה והאצולה לבין המראה הכפרי, הפשוט, מראה, שמזכיר לנו יותר מכל שדות של פריחת לבנדר, מטעים של תפוחים וכרמי ענבים. גופי תאורה אלו שומרים על צורה מעגלית, על מבנה מאוד קלאסי ומסורתי, הזכוכית מאופיינת בפיתוחים דקורטיביים, מגיעה בצורות, שמתכתבות עם הטבע, פרחים, עלים, בעלי כנף ועוד, הגוונים נשמרים שקופים למחצה, והטקסטורה הכללית משדרת רכות.

גופי תאורה למראה ים תיכוני

אחד הסגנונות האהודים ביותר על הישראלים, וכזה, המאפשר להם להגדיר מהו בית, הוא כמובן עיצוב בסגנון ים תיכוני. גופי תאורה, שידגישו עיצוב זה יגיעו בגווני הברונזה, נחושת, זהב ומתכות שונות, ישולבו אלמנטים אותנטיים, זכוכיות צבעוניות, בעיקר על גווני הכחול, קיים דגש רב לעבודת פרזול מופקדת.

לסיום

סגנונות העיצוב הרבים והשילוב בינהם, גורם לרבים לתהות, כיצד להגדיר את סגנון העיצוב המוביל אצלם בחלל? האם לבחור דווקא בסגנון מודרני מאוד, ששם דגש על מינימליזם ואסתטיקה, כמו הסגנון האורבני והתעשייתי או פשוט להעניק לבית "אווירה של בית" עם סגנון רומנטי בסגנון כפרי פרובנס או בכלל ים תיכוני? התאורה שינתה את כל חיינו המודרניים, היא מאפשרת לנו להפיק יותר משעות היממה שלנו, ואף לגלוש אל שעות החשכה, בחרו בגופי תאורה, שמתכתבים עם הסגנון, האהוב עליכם, בחרו את גופי התאורה, שאתם אוהבים, ואליהם מתחברים.

שתף תוכן זה עם חבריך!
יצירת קשר | כל הזכויות שמורות © 2007-2019 Designs.co.il