מידע בנושא עיצוב חוץ:
המומלצים לעיצוב אופנה:
המדרשה לאופנה - לימודי עיצוב אופנה ואיפור מקצועי
שתפו אותנו ברשת!

Designs.co.il
כל הזכויות שמורות ©

עיצובי מוצרי הצללה

אין ספק כי הפתרון המושלם לשמש הקיצית הקופחת, הוא התקנת סוככים. סוככים הם הפתרון האולטימטיבי לסוגיית החום הישראלית ולדילמת המזגן, שכן אמצעי הצללה זה מאפשר לנו ליהנות מהיופי שבטבע בגינתנו הקטנה מבלי לחשוש מנזקי השמש והחום.

במאמר הבא, נסביר אודות מגוון סוגי סוככים והתועלת שלהם.

על סוככים

סוככים נחשבים לאחד מפתרונות ההצללה הנמכרים בישראל ומספקים הגנה מפני גשמים, רוחות, לחות ושמש. סוככים מורכבים ממנגנון תפעול ידני או חשמלי ועשויים משלדת אלומיניום וסוכך מחומרים כגון: עץ, אלומיניום, במבוק ויריעות פלסטיק.

אילו סוגי סוככים ישנם בשוק?

עם התפתחות תחום פתרונות ההצללה בישראל, התרחבו דגמי הסוככים המשווקים בשוק הישראלי, כאשר כיום ניתן לבחור בפתרון הצללה מושלם עם מבחר ענק של סוככים, כדוגמת הבאים:

 • סוככי זרועות – סוכך זרועות הוא פתרון הצללה אסתטי ויעיל, המתאים לאקלים הישראלי ולמבנים הנמצאים במרחב הפתוח, כגון: שטחי מסחר ומרפסות. סוכך זרועות מסוגל לספק פתרון הצללה דקורטיבי לשטחים נרחבים וזאת ללא הכנה של תשתית מיוחדת או תמיכה של עמודים. כמו כן, הסוככים הללו אינם מצריכים אישורים מיוחדים מהעירייה או תשלום של אגרות רישוי והם לא תופסים נפח רב בחלל. סוככי זרועות מעניקים הגנה מפני אבק, גשם, שמש, לחות וחום והם מופעלים בלחיצת כפתור על ידי חשמל.
 • סוככי זרועות קבועים – סוככים קבועים הם אמצעי הצללה וחיפויים המספקים פתרון הצללה וקירוי קבוע למבואות כניסה בבתי קפה, חנויות, בתים, מסעדות ובתי עסק. הסוככים הללו עשויים מחומרים חזקים במיוחד החסינים מפני פגעי מזג האוויר, שכן הם עשויים משלדת מתכת וחיפוי מחצלות, P.V.C יצוק, עץ ובמבוק.
 • סוככי חלון – סוככי חלון כשמם כן הם סוככים המשמשים הצללה, חיפוי וקירוי לחלונות הבית בחלל המטבח, חדר השינה, עליית הגג ועוד.
 • סוככי מרקיזה – אלו הם סוככים המשמשים כפתרון אפקטיבי לסגירה זמנית של מרפסות בעונת הגשמים. סוכך מרקיזה הוא סוכך עמיד וחזק המורכב מאלמנט קבוע ומאלמנט מתקפל שעשוי שלד אלומיניום, מסילה ויריעה של P.V.C, כאשר הסוכך מופעל על ידי מנוע חשמלי או חבל מנואלה.
 • סוככי קסטה – אלו הם סוככים איכותיים המורכבים מזרועות קסטה בעלי מנגנון עמיד של זרועות ובד המקנה הגנה מלאה מפני:גשמים, רוחות, לחות ושמש.
 • סוככי מסילה וכבלים – סוככי מסילה וכבלים הם סוככים חזקים, עמידים ונוחים לתפעול, המופעלים על ידי מנואלה או מנוע חשמלי, כאשר ישנם שני סוגי סוככי מסילות עיקריים, לרבות:
  1. סוככים עם מסילות מתמשכות – הסוככים הללו מגיעים עד למעקה או לרצפה.
  2. סוככים עם מסילות לגג – הסוככים הללו מיועדים להתקנה על גגות בלבד.

 • פרגולות – זהו אמצעי הצללה מעוצב, חזק ויציב המקנה קירוי חלקי או מלא העשוי מעץ, מבמבוק, מאלומיניום, מבד או מ – P.V.C.

היתרון שבהתקנת סוככים

סוככים מספקים יתרונות רבים לרבות הבאים:

 1. הגנה מפני שינויי מזג האוויר: לחות, שמש, רוח, גשם ואבק.
 2. הגנה מפני שכנים מציצים ומפני סקרנים למיניהם.
 3. תורמים ליצירת סביבה מעוצבת ומטופחת.
 4. סגירה זמנית של חללים פתוחים מסחריים והגדלת שטח המכירה.
 5. בולטות שיווקית באמצעות פרסום שם העסק.

כיצד בוחרים סוככים ופרגולות לבית או לעסק?

על מנת לבחור את פתרון ההצללה המתאים לצרכיכם, תחילה אנו ממליצים לכם לבחון את האופציות השונות העומדות לרשותכם, כגון: תקציב, מידות רצויות, מטרות וצרכי הצללה ובהתאם לאלו בחרו באמצעי הצללה מסוג סוככים או פרגולות.

אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק מקיף ולבחור בחברת ההצללה, המספקת מגוון רחב של סוככים ופתרונות הצללה איכותיים ומחומרים מעולים במחיר אטרקטיבי, שירות אדיב, צוות התקנה מקצועי, ייעוץ חינם וכמובן עמידה בלוח הזמנים שנקבע לגבי אספקת והתקנת הסוככים.

לסיכום, אם אתם אוהבים לארח בכל ימות השנה וברצונכם לנצל את שטח המרפסת גם בימים גשומים, אנו ממליצים לכם להתקין סוככים בביתכם.

שתף תוכן זה עם חבריך!
יצירת קשר | כל הזכויות שמורות © 2007-2019 Designs.co.il