מידע בנושא עיצוב חוץ:
המומלצים לעיצוב אופנה:
המדרשה לאופנה - לימודי עיצוב אופנה ואיפור מקצועי
שתפו אותנו ברשת!

Designs.co.il
כל הזכויות שמורות ©

רשתות הצללה

במדינה כמו ישראל, עם כל כך הרבה ימים של שמש קופחת ולוהטת, לא מפליא שתחום ההצללה פעיל כל כך. סוככים, גגות זמניים, פרגולות – כל אלו הם מצרכים מבוקשים כמעט בכל בית פרטי או בית עסק. רשתות הצללה גם הן פתרון נהדר לימי השמש, שמתאים לכל סוג מבנה וגם לשטחים ציבוריים.

בשטחים פתוחים כמו פארקים, גני שעשועים, חצרות בבתי ספר או גני ילדים, שנועדו לשימוש בעיקר בשעות היום, ימי הקיץ עלולים להיות לא נעימים, ואפילו מסוכנים. כולנו יודעים עד כמה מזיקות קרני השמש יכולות להיות, אך ודאי שלא נרצה להגביל בשל כך את זמן המשחק של ילדינו או למנוע מהם לצאת מהבית.

רשתות הצללה הן בדיוק הפתרון שמאפשר לילדים ולמבוגרים ליהנות מהחוץ ולא להיצלות מהשמש – בכל המובנים. רשתות ההצללה נפרסות מעל מתחם מסוים כך שהן יוצרות גם איזושהי הגדרה של מקום והפרדה שלו משאר האזור.

הרשתות אף פעם לא אטומות לגמרי כך שהן מספקות צל ובכך אפילו מורידות את הטמפרטורות באותו האזור, אבל עדיין משאירות אותו מואר. הקירוי מגיע רק מלמעלה וגם הוא לא מרגיש סגור אלא אוורירי ונעים כך שתחושת השהייה בחוץ לחלוטין לא נפגמת.

רשת הצללה שהותקנה על-ידי סוככי השרון
רשת הצללה שהותקנה על-ידי סוככי השרון

על מה להקפיד כשרוכשים רשתות הצללה?

ישנם מספר פרטים חשובים שכדאי לשים לב אליהם:

  1. צפיפות הרשת – הצפיפות היא זו שתקבע את מידת ההצללה שהרשת מספקת לאזור שתחתיה, וגם את החוזק שלה. הצפיפות הנפוצה בארץ היא 75%, כאשר על מידת הצפיפות כדאי להחליט יחד עם מתקיני רשתות צל מקצועיים, כך יילקחו בחשבון נתונים כמו המיקום בו היא צריכה להיות מותקנת, שמשפיע על הצפיפות הנדרשת.
  2. צבע הרשת – רבים מעדיפים את הצבעים הבהירים המשתלבים לעיתים טוב יותר עם צבע המבנה, אבל דווקא הצבעים הכהים יותר מספקים הגנה גבוהה יותר מפני השמש.
  3. רצועת חיזוק – חשוב לשים לב שלאורך כל שולי הרשת תהיה רצועת חיזוק איכותית וחזקה, שתבטיח מתיחה טובה של הרשת ועמידות לאורך זמן.
  4. טבעות לרתימת הרשת – הרשת מותקנת על ידי רתימת טבעות לעמודי או רצועות קשירה מיוחדות, יש לוודא שהטבעות מובנות בתוך הרשת בצורה חזקה שתעמוד בעומס המתיחה.
  5. תקני בטיחות – גם לרשתות הצללה יש תקני בטיחות בהם הן חייבות לעמוד, ובעיקר כדאי לשים לב שהן עומדות בתקן אש. רשתות לא איכותיות מספיק עלולות להיות עשויות מחומרים דליקים ומסוכנים.

יתרון גדול של רשתות ההצללה הוא האפשרות לפרק אותן בקלות כאשר הימים החמים ביותר של הקיץ מסתיימים, ולהתקין שוב בשנה הבאה. במקומות רבים משאירים את רשתות ההצללה גם בחורף, אז כדאי עוד יותר לקחת בחשבון את חוזקן, צפיפותן ואופן ההתקנה שלהן כיוון שפעמים רבות רשתות מסוימות צוברות עלים נושרים ובוץ או קורסות תחת עומס מים שלא התנקז מהן כראוי.

ישנן רשתות הצללה במבחר סוגים, גדלים וצורות המתאימות לצרכים ציבוריים, פרטיים, תעשייתיים וחקלאים. ישנם גם מפרשי הצללה שהם פתרון קצת יותר אסתטי ומעוצב לרשתות ההצללה. עם מעט הקפדה על הרשת המסוימת שתיבחר, תוכל למצוא לעצמך פתרון יעיל, מועיל ופשוט כנגד נזקי השמש ובעד כל שאר יתרונותיה.

דוגמא לרשתות הצללה למרפסת פנטהאוס, באדיבות סוככי השרון:

שתף תוכן זה עם חבריך!
יצירת קשר | כל הזכויות שמורות © 2007-2019 Designs.co.il